Remi na Mestalli, fenomenalni Kovačić

Champions League 27. stu 201921:11 > 21:15
Michael Regan / Staff

Valencia i Chelsea podijelili su bodove u petom kolu Lige prvaka

U susretu 5. kola H skupine nogometne Lige prvaka Valencia i Chelsea su odigrali 2-2, a prvi pogodak za goste zabio je hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić.

Španjolci i Englezi su imali priliku pobjedom osigurati prolaz, no utakmica je završila bez pobjednika, pa će odluka o putniku u osminu finala pasti u zadnjem kolu. Ovaj rezultat najviše odgovara Ajaxu koji bi večerašnjom pobjedom kod Lillea osigurao prolaz.

Valencija je bila bliža pobjedi, no Maxi Gomez i Rodrigo su promašivali nemoguće.

Domaćin je stigao do vodstva u 40. minuti golom Carlosa Solera, no samo minutu kasnije izjednačio je Mateo Kovačić lijepim udarcem sa 20 metara. Ovim pogotkom Kovačić je prekinuo niz od 145 utakmica za Real Madrid, Chelsea i hrvatsku reprezentaciju bez gola.

Posljednji pogodak zabio je u siječnju 2017. u dresu Real Madrida u susretu protiv Real Sociedada. Veznjak hrvatske vrste i londonskih ‘Bluesa’ u samoj završnici prvog dijela imao je još jednu sjajnu priliku, ali je njegov udarac zaustavio Jasper Cillessen.

Gosti su u 50. minuti okrenuli rezultat golom Christiana Pulišića, a Valencija je u 64. minuti mogla izjednačiti, no Dani Parejo nije realizirao kazneni udarac. Ipak, Daniel Wass je u 82. minuti zabio za 2-2.

U drugom susretu iz ove skupine sastaju se Lille i Ajax.

Na ljestvici vode Chelsea i Valencija sa po osam bodova, dok je Ajax treći s bodom manje, ali i utakmicom manje. Lille je posljednji s jednim bodom i bez izgleda za prolaz.