UŽIVO: Bale zatresao prečku, Bayernovih šest u Beogradu

Champions League 26. stu 201918:55 > 18:58
Michael Regan/Getty Images

Od 21 sat igra se šest utakmica pretposljednjeg kola nogometne Lige prvaka. Nekoliko pravih poslastica je pred nama...

Manchester City – Šahtar

Momčad Pepa Guardiole, koja je dobila derbi protiv Chelsea, ali izgubila Kuna Aguera igra pred svojim navijačima protiv Šahtara za potvrdu prvog mjesta.

Nakon 50 minuta još nema pogotka na utakmici, vrlo čudno za ekipu Cityja koja igra na svom terenu.

1-0! City stiže do pogotka i vodstva nakon što Ilkay Gundogan zabija nakon asistencije Gabriela Jesusa u šesnaestercu.

1-1! Šahtar preko Solomona dolazi do izjednačenja. Mogao bi ovo biti izuzetno važan bod za goste kada će se gledati tko prolazi u knockout fazu natjecanja.

Tottenham – Olympiakos

Jose Mourinho osvajao je Ligu prvaka u sezoni 2003./04. s Portom i u seoni 2009./10. s Interom, dok je s Manchester Unitedom bio osvajač Evropske lige u sezoni 2016./17. Tottenham traži pobjedu protiv Olimpiacosa koja vjerojatno jamči prolaz u osminu finala.

Šok u Londonu! Olympiakos je poveo u 6. minuti preko Youseffa El Arabija koji je s ruba šesnaesterca uputio loptu u lijevi kut i matirao Gazzanigu.

0-2! Tottenhamova obrana reagira jako loše i ostavlja Rubena Semeda u situaciji 1 na 1 iz koje ovaj nije imao problema te je zabio za povećanje vodstva gostiju. Tottenhama čeka jako težak zadatak, pobjeda se zasad čini nemogućom.

U sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena Tottenham dolazi do vrlo važnog pogodtka preko Delle Allija koji smanjuje vodstvo Grka i ostavlja vlastitu ekipu u šansi za pobjedu.

2-2! Harry Kane zabija za 2-2 s pet metara nakon što su brzim izvođenjem auta  izbacili nekoliko igrača Olympiakosa i došli u situaciju gdje Lucas Moura neometano asistira za engleskog napadača. Spursi su sve preokrenuli u svoju korist i sada im preostaje samo dovršiti utakmicu.

3-2! Spursi su stigli do preokreta. Pogodak za 3-2 zabio je nesvakidašnji strijelac za Spurse, Serge Aurier. Ova utakmica itekako podsjeća na onu Realovu iz 2013. kada su kod kuće preokrenuli 0-2 i došli do pobjede od 3-2. Naravno, Mourinho je bio trener Bijelih.

Dvije minute nakon Aurierovog pogotka Harry Kane ponovno zabija i dovodi Spurse u vodstvo od 4-2. Može se reći kako je utakmica za Olympiakos sada gotova.

Getty Images

Crvena zvezda – Bayern

Jednom se nebo otvorilo, Crvena zvezda je preko Bayerna stigla do finala Kupa prvaka i svog najvećeg uspjeha u povijesti – osvajnka ušatog pehara u Bariju 1991. godine. No, danas je beogradski sastav ipak puno slabiji u odnosu na Bayern i teško će dočekati proljeće u Europi.

0-1! Bayern je stigao do bitnog gola u 15. minuti kada Leon Goretzka zabija prekrasan pogodak glavom i donosi bitno vodstvo gostima na uvijek neugodnom terenu.

Bayern do drugog pogotka dolazi u 54. minuti iz jedanesterca. Robert Lewandowski zabija za kako sada stvari stoje sigurnu pobjedu gostiju.

Do 68. minute Lewandowksi zabija još tri svoja pogotka i tako postavlja rekord za najbrže zabijenih četiri gola ikad u Ligi prvaka. Točku na i stavlja Tolliso u 90. minuti kada zabija za finalnih 6-0.

Juventus – Atletico Madrid

Uvijek su to čvrste i neugodne utakmice. Juve ima tri boda prednsoti i pobjeda donosi verifikaciju osmine finala. No, Diego Simeone je uvijek jako nezgodan suparnik.

1-0 za Juventus. Nakon očekivano čvrstih 45 minuta, u sudačkoj nadoknadi Juventus dolazi do vodstva preko Dybale koji je zabio prekrasan pogodak iz slobodnog udarca iz mrtvog kuta te još jednom pokazao svoju klasu u takvim situacijama. Ljubitelji nogometa nisu puno puta imali priliku vidjeti da netko ovako probuši Jana Oblaka.

Real Madrid – PSG

Nakon problema na startu sezone Zinedine Zidane je posložio momčad, sve to sada izgleda puno bolje. Luka Modrić je dohvatio odličnu fomru i biti će zanimljivo vidjeti njih dvoboj protiv PSG-a. Mbappe, velik želja Realovog trenera Zidane danas igra stoti put za pariški klub. U Parizu je bilo 3:0 za PSG, Real želi dostojan uzvrat.

U 17. minuti Real prekrasnu akciju pretvara u pogodak nakon što se od stative odbija u noge Benzeme koji posrema loptu u mrežu i Realu donosi vrlo bitno vodstvo u provm poluvremenu.
Vrlo zagrijani Courtois imao je već nekoliko odličnih obrana, Paris konstatno opasno prijeti pred golom Madriđana.

U 43. minuti napadač PSG-a Icardi prolazi Courtoisa 1 na 1 nakon čega je sudac odlučio pokazati na bijelu točku i dati golmanu Reala crveni karton no promijenio je svoju odluku nakon intervencije VAR-a koja je ustanovila da je postojao sumnjivi prekršaj na Marcelu blizu centra, neposredno prije Icardijeve akcije.

Real dolazi do 2-0 preko Benzeme u 79. minuti, ponovno lijepu akciju Real pretvara u pogodak i kupuje si i više nego dovoljnu prednost 10-ak minuta prije kraja.

2-1! Parižani se vraćaju u utakmicu nakon lijepe akcije i pogotka Mbappea u 81. minuti . Real če imati težak zadatak pri očuvanju vodstva zadnjih 10 minuta

2-2!!! PSG dolazi do izjednačenja. Kao da se uvukla panika u redove Reala, nakon nekoliko polukontri gostiju, ubačaj Juana Bernata putuje po crti šesnaesterca i nekako dolazi do Pabla Sarabije koji kao iz topa posprema loptu u gornje rašlje. Neobranjivo za Courtoisa, utakmica je potpuno otvorena.

U 94. minuti koja je ujedno i zadnja na utakmici, Gareth Bale sa nekih 20-ak metara iz fantastićno izvedenog slobodnjaka pogađa stativu. Sreća je itekako pomazila Paris Saint Germain koji će nakon ove utakmice ostati prvi u grupi.