Nitko kao Gasperini nije nadigrao Bjelicu

Champions League 26. stu 201918:30 > 18:32
Clive Brunskill / Staff

Dinamu treba pobjeda protiv Manchester Cityija, a Šahtar ne smije dobiti Atalantu

Nitko još nije nadigrao Bjeličin Dinamo kao što je to učinila Atalanta iz Bergama. Modri mogu biti sretni što nisu doživjeli katastrofu protiv arzigranih Talijana. Krajnjih 2:0 nije prava slika onog što se događalo na San Siru.

Atalanta je utakmicu otvorila furiozno sa dvije velike prigode, ali mreža Livakovića ostala je netaknuta. Hatebor i Pašalić su bili u prigodi, ali nisu bili precizni. Uzvratio je Dinamo preko Oršića, ali lopta je otišla pored gola. Dinamovi navijači se puno bolje čuju od domaćih tifoza. Gosens je pobjegao po lijevoj strani, nepropisno ga je zaustavio Theophile i ruski sudac mu je pokazao žuti karton. Theophile neće moći igrati sljedeću utakmicu protiv momčadi Pepa Guardiole. I Dino Perić je dobio žuti i on neće moći igrati protiv Engleza. Po svojoj desnoj strani Taljani stvaraju probleme.

Dean Mouhtaropoulos/Getty Images

U 28. minuti Luis Murile s bijele točke dovodi Atalantu u prednost. Leovac i Perić su bili nepoprezni i Talijani apsolutno zasluženo vode u Milanu. Murilel je imao još jednu odličnu prigodu Još jednom je Perić spašavao s gol crte. U 35. minuti Mislav Oršić je sjajno pucao, no Atalantu je sačuvala prečka. Nastavlja se Atalanta poigravati protiv Dinama, ali Muriel nije bio precizan.

Nakon prvog poluvremena i svega što smo vidjeli na znamenitom San Siru Dinamo je imao dobrih 0-1! Gomez je u 47. promiješo modru obranu, namjestio se i rezantnim udarcem pogodio i svladao Livakovića. Atalanta je nastavila napaditi, pucao je Muriel sa 25 metara ali nije pogodio. Još jednom je priprijetio Mislav Oršić, Dinamo je u sat vremena nadigran kao nikad dosad pod Bjeličinim ravnanjem. U 75, minuti Gomez sam pred Livakovićem, ali reprezentativna jedinica brani čudesno.

Dinamo je nadigran, no ostaje još devedeset minuta u kojima se može do europskog proljeća.