Dinamu ne ide u prilog ova statistika protiv Talijana

Dean Mouhtaropoulos/Getty Images

Modri sutra gostuju u Milanu, ali gostovanja u Italiji nisu na strani Dinama s obzirom da još nisu nijednom slavili na Apeninima

Dinamo i Atalanta nemaju previše utakmica između sebe, jedini dvoboji s Talijanima (ako ne računamo pobjedu Modrih u Zagrebu 4:0) bili su 1990. godine kada su igrali prvo kolo tadašnjeg Kupa UEFA. Tadašnji trener zagrebačke momčadi bio je Zdenko Kobeščak koji je preuzeo klupu od Josipa Kužea, dok je Atalantu tada vodio Pieruigi Frosio.

U prvom dvoboju u Bergamu su odigrali bez pogodaka, dok su dva tjedna na Maksimiru ponovno remizirali, ali ovaj put 1:1, što je klubu iz Bergama bilo dovoljno da prođe dalje zbog pogotka u gostima. Iako, Dinamo je poveo sjajnim pogotkom Zvonimira Bobana iz slobodnog udarca u 54. minuti, ali samo pet minuta kasnije Brazilac Evair bio je precizan iz kaznenog udarca.

Inače, povijest Dinama sa talijanskim klubovima, posebno na gostovanjima ne ulijeva neku nadu, s obzirom da Modri nikad nisu pobijedili neki talijanski klub na gostovanju. Dinamo je u svojoj povijesti gubio od Milana, Fiorentine i to dva puta, dok je jednom poražen od Juventusa, Parme, Udinesea, Torina i Perugije za koji je svojedobno igrao Frosio. Kad je riječ o neriješenim ishodima, Modri su remizirali sa već spomenutim Juveom i Torinom, te Bolognom te prije 29 godina s Atalantom.

Kad je rijeć o ishodima na maksimirskom stadionu, Dinamo je 28 puta igrao s talijanskim klubovima te je 14 puta slavio, sedam puta je poražen, a isto toliko su i odigrali neriješen ishod.

Ali, tradicija je tu da se ruši, ako je Dinamo nakon 49 godina mogao osigurati proljeće, zašto sutra u Milanu ne bi svladali Atalantu i bili blizu velikog iskoraka u playoff. Sve je moguće.