Dinamov suparnik u LP pokazao veliko srce za djecu

Champions League 13. stu 201922:19 > 22:24
Getty Images/ Marco Luzzani

Idući suparnik zagrebačkog Dinama u Ligi prvaka, talijanski nogometni prvoligaš Atalanta donirao je 20.500 eura Odjelu za pedijatriju bolnice Papa Ivan XXIII. u Bergamu.

“Uvijek je uzbudljivo posjetiti ovu djecu i pomoći im, to je naša obveza,” kazao je predsjednik kluba Antonio Percasi.

Generalna direktorica bolnice Maria Beatrice Stasi zahvalila se klubu na donaciji poručivši kako je Atalanta institucija.

“Za ovu djecu je Atalanta jedna emocija i radost, dio obitelji. Mladim pacijentima su igrači Atalante uzori i sretni smo zbog ove posjete,” kazala je gospođa Stasi dodavši kako su ‘klinci igračima pripremili poklon’ – crtež s porukom “Forza Atalanta”.

Za vrijeme reprezentativne pauze Atalantu je napustilo čak 12 igrača među kojima i hrvatski i slovački reprezentativci Mario Pašalić i Milan Škriniar koji će u subotu na Rujevici stajati na suprotnim stranama.

Momčad iz Bergama kreće ponovo u akciju 23. studenog derbijem protiv Juventusa, a tri dana kasnije slijedi okršaj protiv zagrebačkog Dinama u Ligi prvaka.