Pregršt kombinacija: Kako Dinamo može do proljeća u LP?

Dean Mouhtaropoulos/Getty Images

Dinamo više ne ovisi samo o sebi, što je vrlo nezahvalna situacija u nogometu i sportu općenito.

Dugo će se još ova mlada momčad Dinama oporavljati od šoka koji su doživjeli sinoć u 4. kolu Lige prvaka.

Imati u 92. minuti utakmice 3:1, da bi na kraju završili 3:3, potreslo bi i prekaljene nogometne borce, a kamoli ne redom relativno neiskusne dečke koji nose modri dres.

U toj 92. minuti Dinamo je praktički imao europsko proljeće na dlanu, a sad se zbog lošijeg međusobnog omjera sa Šahtarom nalazi na trećem mjestu skupine i čeka ga teško gostovanje u Bergamu i utakmica s teškašem Manchester Cityjem kod kuće.

U slučaju da će imati isti broj bodova kao Šahtar dakle, Dinamo ne može u drugi krug i njegova realnost je Europska liga. U prijevodu, slobodno možemo reći kako Dinamo više ne ovisi samo o sebi, što je vrlo nezahvalna situacija u nogometu i sportu općenito.

Očekuje se kako će City u sljedećem kolu slaviti protiv Šahtara na svom terenu, odnosno kako će Šahtar u zadnjem kolu pred svojim navijačima pobijediti Atalantu, a u tom slučaju Modrima je potrebno četiri boda, bilo u kombinaciji bod u Milanu s Atalantom i pobjeda doma u zadnjem kolu sa Cityjem ili pobjeda u Milanu i bod u Zagrebu.

Osvoji li pak tek bod protiv Atalante, Dinamo može proći u idući fazu jedino u slučaju da Šahtar izgubi obje preostale utakmice u grupnoj fazi. Jedna pobjeda u dvije utakmice Dinamu bi bila dovoljna u slučaju da Šahtar izgubi od Atalante u Harkivu.

Dobije li Dinamo Atalantu i izgubi li Šahtar u Manchesteru, Talijani se vraćaju u kombinacije, a pobjeda u posljednjem kolu odvest će ih dalje, ako Modri ne dobiju City.

Ono što Dinamu ide na ruku jest činjenica da sa Cityjem igra u posljednjem kolu, a kako će Građani dotad zasigurno osigurati drugi krug, na Maksimir bi mogli istrčati u ispromiješanom sastavu što bi ponudilo veliku šansu Bjelici i društvu za pozitivan rezultat.