Gazda Napolija pomahnitao, igrače brani ugledni trener

Champions League 6. stu 201916:28 > 16:33
Francesco Pecoraro, Getty Images Sport

Napoli je jučer na domaćem terenu uvjetno rečeno kiksao protiv Salzburga 1:1. Mnogo će se složiti da to nije neočekivan rezultat, ali ne i gazda kluba Aurelio de Laurentis.

Naime, još nakon poraza od Rome, predsjednik Napolija inzistirao je da za kaznu igrači budu smješteni tjedan dana u karantenu, što oni sami, ali ni ugledni trener Ancelotti nisu imali namjeru prihvatiti.

Nogometaši su se pobunili i nakon utakmice otišli kućama svojim automobilima, a kad su isto napravili i nakon sinoćnjeg neuspjeha sa Salzburgom, očito je de Laurentisu ‘dokuferilo’.

Danas je, javlja Gazzeta dello Sport, obavio žestok razgovor s Ancelottijem i u njemu mu prijetio otkazom zato što je u cijeloj priči stao na stranu svojih nogometaša.

U priopćenju za javnost napisano je i da će nogometaši koji su sudjelovali u “pobuni” biti kažnjeni te je proglašen silenzio stampa, odnosno klub neće komunicirati s medijima.