Među najboljim strijelcima Lige prvaka je i jedan bek!

Photo by Jörg Schüler/Getty Images)

Achraf Hakimi ušao je u povijest Lige prvaka

Achraf Hakimi odigrao je utakmicu života za Borussiju Dortmund protiv Intera. Postigao je dva pogotka i donio svojoj momčadi vrlo bitnu pobjedu.

Hakimiju je inače glavna preokupacija obrana. Međutim, on se istaknuo sa čak četiri pogotka u dosadašnja četiri kola Lige prvaka i u odabranom je društvu. Imena poput Kanea, Gnabrya, Depaya, Sterlinga i našeg Mislava Oršića mu prave društvo na trećem mjestu ljestvice strijelaca. Svi su naravno napadači, osim odličnog Marokanca.

Ispred njega su samo feneomenalni Erling Braut Haland sa 7 i Robert Lewandowski sa 5.

Hakimi je izravno zaslužan za šest bodova svoje momčadi u Ligi prvaka. Na gostovanje kod Slavije na kojem je Borussia pobijedila 2:0 zabio je oba gola i nagovijestio što može i u napadu. Hakimi je inače igrač Real Madrida na posubi u Borussiji do kraja sezone i bit će zanimljivo vidjeti hoće li ga kraljevski klub vratiti u svoje redove.