05.11.2019 | 23.19

Borussia čudesno okrenula, Chelsea i Ajax za povijest!

Nogometaši Borussije Dortmund porazili su Inter s 3:2 u susretu odigranom u sklopu 4. kola grupne faze Lige prvaka. Međutim, još luđu utakmicu odigrali su Chelsea i Ajax na Stamford Bridgeu, bilo je 4:4.

Borussia Dortmund

Jörg Schüler/Getty Images

Nijemci su prije dva tjedna izgubili od Intera na Meazzi i nije im nedostajalo motiva u večerašnjem susretu, a do zlata vrijedne pobjede došli su nakon preokreta režiranog u drugom poluvremenu.

Po njemački tim stvari nisu krenule najbolje. Već u petoj minuti gosti su došli do gola preko Martineza, a u završnici prvog poluvremena Vecino je na asistenciju Candreve udvostručio vodstvo na 2:0.

Činilo se da će Inter slaviti u Njemačkoj i samim tim napraviti krucijalnu razliku u odnosu na Borussiju, no u nastavku je Conteova momčad ispustila tri boda i gotovo sigurni prolaz u osminu finala. Borussia je u drugom dijelu ubacila u brzinu više. Prvo je u 52. minuti Hakimi smanjio na 3:1, a nedugo nakon toga za Brandt je donio izjednačenje Borussiji.

U 77. minuti sjajni Hakimi je izrastao u heroja domaćih novim golom koji je, ispostavit će se, bio dovoljan za zlata vrijednu pobjedu nad Interom.

Barcelona i Slavia Prag su u ranijem terminu odigrali 0:0. Katalonci su na vrhu sa 8 bodova, Borussia je druga sa 7, Inter ima 4, dok je Slavia posljednja sa 2 boda.

Spektakularnu utakmicu odigrali su Chelsea i Ajax večeras u Londonu na Stamford Bridgeu, a rezultat je glasio 4:4.

Ajax je vodio 4:1, bio nadomak tri boda, a na kraju je spašavao bod. Naime, pri rezultatu 2:4 Chelsea je dobio penal, a u istoj akciji isključena su dva igrača Ajaxa, pa je prvak Nizozemske kraj dočekao s devetoricom na terenu.

Golijada je najavljena već u drugoj minuti. Autogolom Abrahama Ajax je poveo, da bi već u trećoj minuti Jorginho zabio za 1:1 s bijele točke.

Promes zabija lijep gol glavom u 20. minuti na još ljepšu asistenciju Ziyecha, da bi potom u 35. minuti Ziyech spektakularno zabio iz slobodnjaka iskosa s desne strane, premda je odlučeno da je to bio autogol Kepe.

U 55. minuti Van de Beek je strijelac za 4:1, a tračak nade za domaćina donosi Azpilicueta u 63. minuti. Kada je izgledalo da je otprilike to sve, onda je krenula prava ludnica.

Isključeni su Blind zbog igranja rukom i Veltman zbog oštrog starta, a za Chelsea je dosuđen penal koji je opet izveo Jorginho i opet je pogodio.

Mladi Reece James u 74. zabija za 4:4, a jedan pogodak Chelseaju je poništen jer je Abraham igrao rukom.

Iako se do kraja igralo 11 na 9, Ajax je u nekim momentima djelovao opasnije, a na kraju nije bilo promjena.

Naš Mateo Kovačić odigrao je svih 90 minuta,

U drugom susretu ove grupe Valencia je pobijedila Lille s 4:1, pa sada imamo zanimljivu situaciju jer tri ekipe imaju po sedam bodova - Ajax, Chelsea i Valencia. Lille ostaje na dnu tablice s jednim bodom.

Liverpool je sa 2-1 svladao Genk pa su aktualni europski prvaci trećom uzastopnom pobjedom zasjeli na vrh ljestvice u skupini E, jer je Napoli kod kuće odigrao samo 1-1 protiv Salzburga. Napoli ima osam bodova, Salzburg je na četiri, a Genk ima samo jedan.

Liverpool su do pobjede odveli Wijnaldum (14) i Oxlade-Chamberlain (53), dok je strijelac za Genk bio Samata (41). Dejan Lovren je ostao na klupi Liverpoola.

U Napulju je Marin Pongračić bio u početnoj postavi Salzburga i dobro obavio svoj posao u obrani, da bi ga trener zbog žutog kartona na poluvremenu ostavio u svlačionici. Austrijanci su vodili od 11. minute, kad je svoj sedmi pogodak u ovoj sezoni Lige prvaka postigao 19-godišnji norveški napadač Erling Braut Haaland te tako postao prvim tinejdžerom u povijesti koji je u jednoj sezoni postigao toliko golova.

Napoli je do boda stigao zahvaljujući pogotku Hirvinga Lozana (44).

U skupini G vodeći dvojac nakon 4. kola su RB Leipzig sa devet i Lyon sa sedam bodova. Leipzig je sa 2-0 slavio kod Zenita golovima Demmea (45+5) i Sabitzera (63), dok je Lyon sa 3-1 svladao Benficu pred svojim navijačima. Andersen (4), Depay (33) i Traore (89) bili su strijelci za domaće, dok je Seferović (76) pogodio mrežu Lyona.