Navijači Redsa užasnim transparentom napravili skandal

Champions League 23. lis 201923:32 > 23:37
Shaun Botterill/Getty Images

Navijači Liverpoola izazvali su pravi skandal u Genku transparentom njihovog napadača Divocka Origija.

Oni su pred početak susreta na tribinama izvjesili eksplicitnu fotografiju njihovog napadača koji u ruci drži svoj penis, a pored je pehar Lige prvaka.

Zaštitari kluba sa Anfielda brzo su reagirali i 35 minuta prije početka susreta oduzeli su ovaj transparent navijačima.

Britanski mediji prenose kako su čelnici kluba bili bijesni na navijače koji su donijeli ovaj transparent obzirom da se klub zbog toga može suočiti sa kaznama zbog rasizma.

UEFA će gotovo sigurno pokrenuti postupak protiv Redsa koji bi trebali biti kažnjeni. Sličan primjer imali smo prošle godine kada su navijači Bayerna okačili neprimjeren transparent na susretu protiv Real Madrida, a UEFA je klub poslije kaznila sa 25.000 eura.

Iz Liverpoola su odmah osudili potez navijača:

“Nogometni klub Liverpool osuđuje uvredljivi transparent prikazan na našem dijelu tribine uoči utakmice. Da budemo jasni, slika je upotrijebila rasistički stereotip”, rekao je Liverpoolov glasnogovornik.

U britanskim medijima ovaj transparent nazvan je ‘neprimjerenim’ i ‘vrlo uvredljivim’, a vidjet ćemo kako će ga nazvati UEFA.

Inače, Redsi su slavili u Genku sa 4:1 u 3. kolu grupne faze Lige prvaka.