Barca jedva prošla Prag, Inter dominantan protiv BVB

Champions League 23. lis 201922:52 > 23:00
Alex Caparros/Getty Images

Nogometaši Barcelone večeras su u gostima pobijedili Slaviju Prag sa 2:1, dok je u istoj grupi u derbiju Inter pred svojim navijačima savladao Borussiju Dortmund s 2:0.

Slavia je odigrala fantastičnu utakmicu protiv Barcelone i bila na korak od senzacije, ali su gosti nekako uspjeli doći do tri boda. Barcelona je odlično otvorila utakmicu i do prednosti stigla već u trećoj minuti.

Povezano

Arthur je odlično uposlio Lionela Messija koji je rutinski pogodio za 0:1.

Slavia je početkom drugog dijela došla do 1:1. Masopust je uposlio Borila koji je sjajno šutirao i savladao Ter Stegena za veliko slavlje na tribinama.

No, radost domaćih trajala je svega sedam minuta jer je Barca ponovo došla do prednosti. Messi je izveo prekid, a u petercu gostiju odlično se snašao Suarez koji je pogodio protivničkog igrača Olayinku, a lopta je završila u mreži za 1:2.

Slavia je do kraja utakmice imala nevjerovatan pritisak i nekoliko odličnih šansi, ali nisu uspjeli da dođu do remija.

U istoj grupi igrao se derbi Intera i Dortmunda. Inter je do vostva stigao u 22. minuti kada je De Vrij odlično uposlio Lautara Martineza koji je pogodio za 1:0.

Dortmund je u nastavku utakmice dao maksimum da dođe do izjednačenja, ali nije uspio. Igrači gostiju imali su nekoliko veoma dobrih prilika, no Handanović je sjajnim odbranama spasio Inter i ostavio ih u borbi za mjesto koje vodi u nokaut fazu. Inter je mogao do 2:0 u 83. minuti, ali je Lautaro promašio penal.

Međutim, Inter je u 89. minuti došao do drugog gola. Brozović je bio asistent, a gol za konačnih 2:0 postigao je Candreva.

Nakon tri odigrana kola Barcelona je prva na tabeli sa sedam osvojenih bodova, dok Dortmund i Inter imaju po četiri. Slavia je posljednja sa jednim osvojenim bodom.

U ‘ljepotici večeri’ Napoli je na gostovanju pobijedio RB Salzburg sa 3-2, a susretu su obilježili Dries Mertens i Erling Braut Haaland postigavši po dva gola. Mertens je time postao drugi najbolji strijelac u povijesti Napolija, dok je mladi Norvežanin ušao u povijest Lige prvaka kao prvi igrač koji je u prva tri kola zabio čak šest golova.

Europski prvak Liverpool rutinski je odradio gostovanje u Belgiji pobijedivši Genk sa 4-1,

Na ljestvici vodi Napoli sa sedam bodova, Liverpool ima šest, Salzburg 3, a Genk jedan bod.

Benfica je upisala prvu pobjedu ove sezone, slavili su protiv Lyona 2:1, dok su Lille i Valencia remizirali.