Bjelica: Olmo je na višem nivou od Joao Felixa

Champions League 23. lis 201918:49 > 18:56
Foto: sportklub

Nenad Bjelica dan nakon velikog boda u Harkivu protiv Šahtara dao je izjavu za novinare

Može li se utakmica protiv Šahtara na Maksimiru nazvati finalom prije finala?

Povezano

“Koje je to već finale prije finala, povijesna ili historijska, ne znam kako već vi to nazivate. Mislim da i u slučaju naše pobjede ništa neće biti definitivno. Igrat će se još dva kola i matematički nećemo osigurati prolaz sigurno. Mi želimo pobijediti pred punim Maksimirom. Vjerujem da ćemo podići nivo naše igre i uspjeti dobiti tako dobrog protivnika. Bit će teško jer je Šahtar nepredvidiv, brz i neugodan koji nas je sada upoznao. No, vjerujemo u našu snagu, kvalitetu, energiju i optimisti smo. Vjerujemo da će sve to skupa biti dobro”.

Je li Šahtar igrao ispod svog nivoa ili može iznenaditi na Maksimiru?

“Teško je igrati protiv momčadi koja je agresivna kao što je Dinamo jučer bio. Prepustili smo im minimalni prostor da pokažu svu svoju kvalitetu. Naravno, ako pustiš sve te Brazilce da prime loptu, okrenu se prema tvom golu i rade što žele, onda je teško. No, kad ih onemogućiš u tome i vječno im pušeš za vratom, onda im je puno teže. To je recept za uzvratni susret. Biti blizu protivnika, biti agresivan, a u ofenzivi imamo dovoljno kvalitete zabiti svima, pa i njima”, jasan je bio Bjelica pa dodao:

“Oni igraju u sustavu 4-2-3-1 ili 4-3-3 i mi smo bili spremni na to. Opet, oni imaju različite tipove igrača na krilima, tako da to uvijek morate imati u glavi uoči utakmice i prilagođavati se. Moji igrači su vidjeli da se može protiv Šahtara. S ovakvim pristupom koji smo pokazali možemo svakoga pobijediti”, naglasio je.

Dani Olmo je do sada najbolji igrač Lige prvaka u dvije kategorije – dobiveni dueli jedan na jedan i uspješni driblinzi.

“Često postavljamo limite u životu, ali njih nema i oni su samo u glavama. Olmo u glavi nema limite. On vjeruje u sebe i mi vjerujemo u njega. Pravo je čudo da je on još uvijek u Dinamu s obzirom na to kakav je potencijal i igrač. Baš i ne smijem reći svoje potpuno mišljenje o Olmu jer bi se vjerojatno njegov tata sigurno na mene naljutio. No, uspoređujući njega i Joaoa Felixa… Mislim da pričamo o puno boljem nivou, a znamo za koliko je novca Felix otišao u Atletico Madrid. Zato ne želim pričati o ciframa. Olmo zaslužuje apsolutno sve što se oko njega događa i vjerujem da će do ljeta ostati s nama, a onda zaigrati za neki klub iz liga Petice”.

Mislav Oršić asistirao je Olmu, a potom zabio iz penala protiv Šahtara svoj četvrti gol u Ligi prvaka ove sezone.

Alex Pantling/Getty Images

“Mislav je konstanta i igra uvijek dobro. On je odigrao svih 25 europskih utakmica od kad sam ja ovdje. Potvrđuje se iz utakmice u utakmicu. Vrhunski dečko i profesionalac. Imao je problema s koljenom, ali nije propustio niti jedan trening i daje uvijek maksimum za momčad, što mu se vraća kroz golove i pobjede”.

Da vam je netko prije početka Lige prvaka ponudio četiri boda poslije tri kola, biste li prihvatili?

“Prihvatio bih drugo mjesto. Ciljeve treba imati u životu, ali moramo biti realni. Znamo koliko je moćan City i ne trebamo se s njima uspoređivati. No, s ovim drugima se uspoređujemo i možemo se boriti s njima te biti bolji od njih. Najvažnije je da na kraju budemo drugi, pa s koliko god bodova”, zaključio je trener Dinama.