22.10.2019 | 21.03

Atletico 'iznenadio' i pobijedio 1:0

Atletico Madrid je u 3. kolu grupe D Lige prvaka ugostio Bayer Leverkusen i slavio minimalnim rezultatom 1:0.

Alvaro Morata

Juan Manuel Serrano Arce/Getty Images

Gosti su mogli šokirati domaće navijače već u 10. minuti kada se Julian Baumgartlinger našao u sjajnoj šansi, ali je pucao iznad gola.

Prvo poluvrijeme je proteklo u boljoj igri Leverkusena koji je više napadao, ali se na odmor otišlo sa rezultatom 0:0.

Nastavak je donio veliku borbu oba tima, ali nije viđena neka ozbiljnija prilika ni sa jedne strane sve do 78. minute.

Atletico je tada bio u napadu, a Renan Lodi je uputio centaršut u šesnaesterac gostiju nakon kojeg je Alvaro Morata pogodio za vodstvo od 1:0.

Nakon toga Leverkusen je pokušavao da stigne do izjednačenja, ali su domaći uspjeli da sačuvaju rezultat i upišu nova tri boda.

Ekipa Diega Simeonea sada ima 7 bodova, a slijedi Juventus sa 4 i Lokomotiv sa 3 boda, a ova dva tima večeras igraju svoj susret od 21 sat. Leverkusen je nakon tri kola bez bodova.