Najgori start Reala! Zidane ima razlog za zadovoljstvo

Angel Martinez/Getty Images

Real Madrid je u prva dva kola Lige prvaka ove sezone osvojio samo bod, što mu je najgori start u elitnom natjecanju u povijesti.

Momčad Zinedinea Zidanea je u prvom kolu izgubila od PSG-a u gostima (3:0), da bi u drugom na svom terenu remizirala s Club Bruggeom (2:2).

Od kada je uveden novi format natjecanja, Kraljevski klub je uvijek u prva dva kola imao barem jednu pobjedu.

U četiri navrata, Real je gubio prvu utakmicu u Ligi prvaka, ali je već u sljedećem kolu dolazio do pobjede.

Sljedeću utakmicu Kraljevi igraju u gostima protiv Galatasaraya 22. listopada.

– Prvi gol koji smo primili je bio smiješan – ocijenio je Zidane pa dodao:

– Ne mogu reći da sam sretan zbog boda, ali sam zadovoljan kako su igrači reagirali kada smo bili u zaostatku dva gola. Prvo poluvrijeme je bilo loše. Nismo bili koncentrirani i primili smo smiješan gol. Drugi dio utakmice je bio druga priča. Rekao sam igračima na pauzi da imamo 45 minuta da sve promijenimo, to su i napravili.

Inače, Zidane je već na poluvremenu napravio dvije zamjene, a jedna od njih bila je ona golmanska gdje je Areola zamijenio Courtoisa. Španjolski mediji ističu da je do promjene došlo jer se belgijski golman požalio na bolove u trbuhu, te da je čak prilikom ulaska u svlačionicu morao i povratiti.