01.10.2019 | 20.48

Bruggeu bod kod Reala, Šahtar u 95. srušio Atalantu

Odigrano je prve dvije utakmice drugog kola Lige prvaka, a iznenađenju smo svjedočili na Santiago Bernabeuu, dok je u drugoj utakmici Dinamove skupine Šahtar slavio na San Siru protiv Atalante.

Atalanta - Šahtar 1:2

U Dinamovoj skupini Atalanta je ugostila Šahtar na San Siru s Marijem Pašalićem od prve minute. Domaćin je veliku priliku za vodstvo imao u 16. minuti kada je sudac nakon provjere VAR-a pokazao na bijelu točku, no udarac Iličiću brani Pjatov. U 28. minuti Pjatov je zaplivao u prazno nakon ubačaja s desne strane, a to koristi Zapata i glavom pogađa za 1:0. Šahtar se probudio nakon toga, a do izjednačenja su stigli u 41. minuti kada je pogodio Moraes koji je pobjegao obrani, zaobišao golmana i pogodio za 1:1.

U drugom poluvremenu obje momčadi igrale su otvoreno, no rezultat se nije mijenjao sve do 95. kada za 1:2 pogađa Solomon.

Karim Benzema

Angel Martinez/Getty Images

Real Madrid - Club Brugge 2:2

Luka Modrić dobio je priliku od prve minute. Brugge je do vodstva stigao u 9. minuti kada je mrežu Kraljeva pogodio Dennis. Prvotno su suci pokazali zaleđe, ali nakon intervencije VAR-a, pokazano je na centar. Na odgovor Reala čekalo se do 21. minute kada Modrić s 13, 14 metara puca pokraj gola. Samo tri minute kasnije iz daljine je udarac okušao i Kroos, no ni on nije bio precizan.

Najbolju priliku Real je imao preko Varanea u 30. minuti, no Mignolet brani. U 39. minuti novi šok na Bernabeuu, kada se drugi put u strijelce upisao Dennis i to nakon što je loptu izgubio Modrić.

Kraljevi su očekivano puno ofenzivnije krenuli u napad, a nagrada je stigla u 56. minuti kada Ramos zabija glavom nakon ubacivanja Benzeme. U 84. minuti gosti su ostali s igračem manje nakon što je drugi žuti karton u razmaku od šest minuta dobio Vormer zbog prekršaja na 30-ak metara. Prekid je izveo Kroos koji je ubacio u sredinu gdje je najviši Casemiro koji pogađa za 2:2.