Junak Dinama: Preko Kine i Koreje do elite Lige prvaka

Dean Mouhtaropoulos/Getty Images

Igrač utakmice u jučerašnjem dvoboju protiv Atalante i novopečeni hrvatski reprezentativac Mislav Oršić imao je trnovit put do nogometnog uspjeha, ali kako sam kaže - nikada nije sumnjao u sebe.

Dean Mouhtaropoulos/Getty Images

26- godišnjak iz Zagreba imao je uistinu neobičan nogomeni put, od Trešnjevke i Kustošije, preko Kine i Južne Koreje, pa ponovno do Hrvatske.

U Interu iz Zaprešića je napravio svoje prve ozbiljnije korake, da bi zatim otišao u talijansku Speziju. Nakon što je u Italiji igrao vrlo malo, odlučio se očekivano iz Spezije prijeći u Rijeku, ali tamo njegov potencijal do kraja nije uvidio Matjaž Kek.

Prve sezone ga je slovenski trener zbog jake konkurencije poslao na posudbu u Celje gdje je igrao i pokazao se, a godinu dana kasnije vratio se u Rijeku, ali ponovno nije igrao.

“Kod Matjaža Keka nisam dobio pravu priliku. Iskreno, sad ne žalim zbog toga”, rekao je Oršić.

Prije četiri godine uslijedio je najveći nogometni i životni izazov za Oršića, prešao je u južnokorejski Jeonnam Dragons. Mladi nogometaš se neočekivano brzo priviknuo na drugačiju kulturu, ali ono što je puno bitnije, odmah je zaigrao sjajan nogomet.

Povezano

U godinu i pol dana koliko je proveo u južnokorejskom klubu Oršić je upisao 14 pogodaka i 10 asistencija.

Nakon sjajnih nastupa u Dragonsima, Zagrepčanin je karijeru odlučio nastaviti u bogatoj Kini, u Changchun Yataiu, ali tamo nije išlo prema očekivanjima.

“U Južnoj Koreji bilo mi je sjajno, a u Kini baš i ne. Tamo je prljavije i nisu tako dobri prema strancima”, objasnio je Oršić.

Nakon neuspješne avanture u Kini, vratio se u Južnu Koreju, u Ulsan i ponovno briljirao. Posebno je dobro igrao u Azijskoj ligi prvaka, gdje je čak proglašen za najboljeg igrača.

Sjajni nastupi u tom natjecanju su privukli pozornost zagrebačkog Dinama i Nenada Bjelice. “Modri” su brzo reagirali i doveli Oršića u svoje redove, a mladi nogometaš je ostvario svoj san.

S puno skepse bio je dočekan Oršić od javnosti, ali potpuno je začepio usta kritičarima.

Postao je jedan od najboljih igrača Dinama i hrvatski reprezentativac.

Kapa dolje…

sportklub