18.09.2019 | 22.51

Real razbijen, Juve ispustio 0:2, asist Perišića

Dinamo je stigao do najuvjerljivije pobjede večeri u kojoj je odigrano još pet utakmica prvog kola Lige prvaka, među kojima i ona druga iz skupine C u kojoj je City s 3:0 slavio kod Šahtara.

Bayern

Alexander Hassenstein/Bongarts/Getty Images

Bayern

Ivan Perišić igrao je do 66. minuta u pobjedi Bayerna protiv Crvene zvezde, a bio je asistent za prvi gol. Uspješan u Njemačkoj bio je i Vedran Ćorluka čiji je Lokomotiv slavio u Leverkusenu.

Odigrana su i dva derbija večeri u kojima je PSG ispratio Real s 3:0, a Juve je ispustio 2:0 u Madridu.

Skupina A

Club Brugge - Galatasaray 0:0
PSG - Real 3:0

Parižani su poveli iz prve prave prilike u 14. minuti, a bivšem klubu je zabio Di Maria koji je pogodio u Courtoisov prvi kut. U 33. minuti Di Maria se još jednom upisuje u strijelce, ovog puta sjajnim preciznim udarcem s ruba šesnaesterca. Bale je u 36. minuti zabio za 2:1, no nakon intervencije VAR-a sudac poništava gol jer je Velšanin prilikom zaustavlja lopte igrao rukom. Realu je u 76. minuti poništen još jedan gol, ovog puta Benzemi zbog zaleđa. Konačni udarac kraljevima zadao je Meunier u 91. minuti.

Skupina B
Olympiakos - Tottenham 2:2
Bayern - Crvena zvezda 3:0

Bavarci su opasno zaprijetili u 20. minuti preko Coutinha čiji udarac odlazi preko gola. Domaćin je do vodstva stigao u 34. minuti kada je Perišić probio po lijevoj strani, a Coman glavom pogađa za 1:0. U 40. Coutinho je zatresao mrežu, ali gol je poništen zbog zaleđa. Perišić je do gola mogao u 55. minuti, ali sjajno mu brani Borjan. Samo deset minuta kasnije nova prilika za Perišića, ovog puta prebacio je i golmana Zvezde, ali lob odsjeda na prečki. Bavarci su vodstvo udvostručili u 80. minuti preko Lewandowskog. Konačnih 3:0 postavio je Müller u 91. minuti.

Skupina C
Dinamo - Atalanta 4:0
Šahtar - Manchester City 0:3

City je prvi udarac u okvir gola Harkivu dočekao u 25. minuti i odmah su poveli 1:0. Gundogan je prvo s ruba šesnaesterca uzdrmao stativu, a lopta se odbija točno pred Mahreza koji pogađa za 1:0. U 38. minuti Mahrez je bio asistent te je dao u prostor za Gundogana koji pogađa za 2:0. City je mogao do trećeg gola u 53. minuti, do udarac Sterlinga zaustavlja okvir gola. Do trećeg gola Građani su stigli u 76. minuti kada iz kontre pogađa Gabriel Jesus.

Skupina D
Atletico - Juventus 2:2

Iz prvog poluvremena treba izdvojiti tek dva pokušaja Joaoa Felixa. Prvo mu je u 11. minuti nakon solo prodora obranio Szczesny, a Poljak ga je zaustavio i dvije minute kasnije kada je pucao glavom. Juve je do vodstva stigao u 48. minuti kada Cuadrado sjajno pogodio iskosa s desne strane u gornji suprotni kut za 1:0. Stara dama je vodstvo udvostručila u 65. minuti Matuidi zabija nakon ubačaja Alexa Sandra. Atletico je smanjio u 70. minuti preko Savića. Domaćin se poraza spasio u 90. kada pogađa Herrera.

Bayer - Lokomotiv 1:2

Iako su domaćini imali dominaciju, prvi su do vodstva stigli gosti u 16. minuti i to preko Krychowiaka kojeg je sjajno uposlio Mario. Samo devet minuta kasnije Apotekari su izjednačili autogolom Howedesa. Do novog vodstva Rusi su stigli u 37. minuti nakon velike greške domaćeg golmana Hradeckyja koju je iskoristio Barinov.