Ter Stegen spasio Barcu, Redsi darivali Napoli

Gett Images

Domagoj Bradarić je igrao cijelu utakmicu u porazu Lilla protiv Ajaxa, Kovačić do 80. minute u porazu protiv Valencije. Rakitić ušao u nastavku u remiju Barce u Dortmunud, a Lovren gledao poraz Liverpoola

Getty Images

Bila je to večer sjajnog Barceloninog golmana Ter Stegena. Obranio je kazneni udarac Marcu Reusu, a nakon toga s još nekoliko bravura odnio bod iz Dortmunda. Prvak Europe Liverpooll doživio je prvi poraz ove sezone, a polufinalist prošlosezonskog izdanja Ajax bio je uvjerljiv protiv Lilla. Golijada se očekivala na nekim drugim stadionima, a vidjeli su je gledatelji u Salzburgu. Osam pogodaka u 6;2 pobjedi austrijskog prvaka protiv belgijskog Genka.

Skupina E:

Napoli – Liverpool 2:0

Napoli je zabio europskom prvaku, ali Hirving Lozano koji je zabio bio je u zaleđu. Opravdano je poništen pogodak. Napoli je dominantan u uvodu protiv Liverpoola. Liverpool u 21. minuti preko Manea u prilici, no brani Meret. Kalidou Koulibaly je jedan od najboljih defanzivaca današnjice – rekao je nakon pola sata igre u Napulju bivši Liverpoolov nogometaš Stephen Warnock. Oduševio ga je s nekoliko intervencija. Firmino je u smiraj prvog poluvremena imao prigodu, ali njegov udraca glavom nije bio precizan. Alan je nabacio s lijeve strane, Rui sjajno pucao, ali Adrian je čudesno obranio Liverpoolova vrata. Salah je uzvratio, ali domaći golman Alex Meret izbacije loptu u korner. U 82. minuti je Robertson srušio Callejona, a Mertens donio prednost Napoliju. Van Dijk je napravio pogrešku, dao je loptu Lorenteo koji je zabio i potvrdio pobjedu.

Salzburg – Genk 6:2

Prvi pogodak u večernjim utakmica postigao je austrijski prvak Salzburg protiv Genka. Strijelac u 2. minuti je bio Halland. Drugi pogodak Hallanda za povećanja vodstva u Salzburgu. Hwang Hee Chwan postigao je treći pogoak za Salzburg, a na 3:1 je smanjio Lucumi. A do prvog hat-tricka lige prvaka stigao je Norvežanin Halland. Osamnaestogodišnji Mađar Dominik Szoboszlai bio je strijelac petog pogotka u Salzburgu. Samata smanjuje, a Ulmer ponovno zabija za Salzburg.

Skupina F
Inter – Slavia 1:1
Borussia D. – Barcelona 0:0

Marco Reus je izbio sam ispred Ter Stegena no njemački vratar na golu Barcelone izlazi kao pobjednik. Barcelona od veljače 2018. i utakmice protiv Chelsea u prvom poluvremenu nije upitila udarac u okvir gola. U 55. minuti Semedo ruši Sancha i rumunjski sudac Hategan pokazao je na bijelu točku. No, Marco Reus je slabo izveo kazneni udarac, a Ter Stegen je to obranio. To mu je četvrti obranjeni penal u Ligi prvaka iz šest pokušaja. Samo se još Pjatov može pohvaliti takvim učinkom. U 60. minuti  Fati i Bousquet izlaze iz igre, ulaze toliko iščekivani Messi i Rakitić. Nije to bio dan Marca Reusa, promašio je u 75. minuti još jednu veliku prigodu. Julian Brandt je pogodio vratnicu.

Lyon – Zenit 1:1
Benfica – RB Leipzig 1:2

Timo Werner je u 69. minuti doveo Nijemce u vodstvo na lisabonskom Luzu. Još jednom je Timo Werner nadmudrio portugalsku obranu za 2:0. Benfici u posljednjim minutama pogotkom Seferović vraća nadu.

Skupina H
Chelsea – Valencia 0:1

Mason Mount, koji je dobro otvorio sezonu u dresu Chelsea na početku dvoboja protiv Valencije se ozlijedio. Zamijenio ga je Pedro. Španjolci vode na Stamford Bridgeu, Parejo je ubacio a Rodrigo pospremio iza Kepe. U 80. minuti Lampard iz igre izvodi Kovačića.

Ajax – Lille 3:0

Quincy Promes je pratio sjajan centaršut i savršeno glavom pogodio pored desne stative. Na dva nula za Kopljanike povisio je Edson Alvarez. Ajax, nakon polufinala Lige prvaka prošle igra dobro i na početku nove. Treći strijelac Amsterdam Areni je Tagliafico.