Perišić i Coutinho debitirali: Hat-trick Lewe

Bundesliga 24. kol 201920:15 > 20:18
Martin Rose/Bongarts/Getty Images

Bayern je u drugom kolu Bundeslige slavio na gostovanju kod Schalkea s 3:0.

Junak Bavaraca bio je Robert Lewandowski koji je zabio hat-trick.

Za Kovačevu momčad od 57. minute prvi put zaigrali su Philippe Coutinho i Ivan Perišić.

Tin Jedvaj debitirao je na poziciji stopera u dresu Augsburga koji je na svom terenu odigrao 1:1 (0:0) protiv Union Berlina.

Augsburg je poveo u 60. minuti pogotkom Vargasa, a izjednačio je Polter u 80. minuti. Gosti iz Berlina su utakmicu završili s desetoricom igrača, jer je zbog oštrog starta isključen Schotterbeck.

Jedvajev bivši klub, Bayer Leverkusen, slavio je s uvjerljivih 3:1 na gostovanju kod Fortune u Duesseldorfu. Domaća momčad je loše krenula već od 6. minute, kad je Baker nesretno poslao loptu u vlastitu mrežu pokušavajući spriječiti pogodak. Golovima Aranguiza u 33. i Bellarabija u 39. minuti gosti su došli do vodstva 3:0. Utješni pogodak za Fortunu postigao je Morales u 82. minuti.

S identičnih 3:1 u gostima su slavili Borussia Moenchengladbach kod Mainza i Freiburg kod Padernborna. U oba slučaja domaće su momčadi rano povele, ali su na kraju slavili gosti. Mainzu je vodstvo u 18. minuti donio Quaison. Do poluvremena je izjednačio Lainer golom u 31. minuti, a pobjedu momčadi iz Moenchengladbacha donio je Plea pogocima u 77. i 80. minuti.

Paderborn je u 3. minuti došao do prednosti golom Mambe. No, već na odmoru je Freiburg imao prednost. Na 1:1 je izjednačio Waldschmidt u 21. minuti precizno izvedenim kaznenim udarcem, a drugi gol gostiju djelo je Petersena. Konačnih 3:1 postavio je Korejac Chang-Hoon Kwon u 90. minuti.

Jedinu domaću pobjedu u do sada odigranim utakmicama 2. kola postigao je Hoffenheim, koji je s 3:2 svladao Werder. Hoffenheim je i dalje bez ozlijeđenog Andreja Kramarića, a prvu pobjedu i bodove u novoj sezoni donijeli su Bičakčić (54), Bebou (59) i Kaderabek (87). Fullkrug (42) i Osako (81) bili su strijelci za momčad iz Bremena, kojoj je jedan gol poništen, zbog igranja rukom strijelca Fullkruga, a od 77. minute su igrali s desetoricom, kad je drugi žuti karton zaradio Eggestein.

Kolo će u nedjelju biti zaključeno dvobojima RB Leipzig – Eintracht (15.30 sati) i Hertha – Wolfsburg (18.00).