Brekalo zabio u teškoj pobjedi Wolsburga u Kupu

Bundesliga 12. kol 201921:21 > 21:24
Joachim Sielski/Bongarts/Getty Images

Nogometši Wolfsburga su dosta teže od očekivanog prošli prvo kolo Njemačkog kupa i nakon produžetaka savladali trećeligaša Hallescher u gostima sa 5:3.

Domaći su prvi stigli do vodstva nakon što je Drinkuth u 43. minuti pogodio za 1:0, ali je samo minutu kasnije Weghorst izjednačio na 1:1.

Wolfsburg je početkom drugog poluvremena, u 49. minuti stigao do vodstva nakon što je Gerhard pogodio mrežu domaćih za 2:1, ali je Hallescher osam minuta kasnije golom Maija izjednačio na 2:2.

Gosti su nakon toga napadali, a to im se isplatilo u 70. minuti kada je William postigao gol za 3:2. U 89. minuti gosti su ostali sa igračem manje nakon što je Guilavogui dobio drugi žuti karton.

Činilo se da je Wolfsburg osigurao prolazak u sljdeću rundu, a onda je Mathias Fetsch u 91. minuti izjednačio na 3:3.

Otišlo se u produžetke, ali je Wolfsburg vrlo brzo riješio sve dileme, Knoche u 92. i Josip Brekalo u 94. su pogodili za vodstvo od 5:3 koje su gosti držali do kraja.

Brekalo je ušao u igru u 65. minuti.

U preostale dvije utakmice Stuttgart je u gostima bio bolji od Hanse Rostock sa 1:0, dok je Karlsruher na domaćem terenu savladao Hannover sa 2:0.