Kramarić izgubio suigrača – 25 milijuna eura za beka

Bundesliga 21. svi 201916:15 > 16:18
Alex Grimm / Staff

Borussia Dortmund osigurala je značajno bekovsko pojačanje za novu sezonu.

Mnogi europski klubovi već su doveli pojačanja za novu sezonu unatoč tome što je prijelazni rok tek počeo. Jedan od tih klubova je i Borussia Dortmund koja je proteklog vikenda za ‘dlaku’ ostala bez titule njemačkog prvaka.

Čelnici Dortmunda dogovorili su transfer 26-godišnjeg lijevog beka iz Hoffenheima, dosadašnjeg suigrača hrvatskog reprezentativca Andreja Kramarića. Riječ je o Nici Schulzu koji će Borussiju koštati 25 milijuna eura.

Prema specijaliziranom portalu koji prati nogometnu statistiku, Who Scored, Schulz je protekle sezone završio na trećem mjestu među igračima koji su stvarali prilike za svoje suigrače. On ih je kreirao šezdeset, a ispred njega ostali su samo Julian Brandt (63) i Max Kruse (62).

Schulz je potpisao petogodišnji ugovor.