Kovač osvojio Bundesligu! Krama zabio iz slobodnjaka

Bundesliga 18. svi 201913:28 > 13:32
Adam Pretty/Bongarts/Getty Images

Niko Kovač osvojio je prvi naslov prvaka u Njemačkoj koji je potvrdio uvjerljivom 5:1 pobjedom protiv bivšeg kluba Eintrachta.

Bayern je sedmu godinu uzastopno prvaka Njemačke! Novi naslov potvrdili su u posljednjem kolu Bundeslige u kojem su s Allianz Arene s 5:1 ispratili Eintracht.

Za Bavarce nije moglo bolje početi, poveli su već u 4. minuti preko Comana. U 26. minuti ponovno se zatresla mreža gostiju, no sudac je gol Gnabryja poništio zbog zaleđa. U 50. minuti nakratko je utihnula Allianz Arena kada je Haller zabio za 1:1. No, samo tri minute kasnije Alaba donosi novo vodstvo Bayernu. U 58. minuti već je bilo 3:1 kada je zabio Sanches.  U 61. minuti priliku je dobio Ribery, a od 67. Robben, koji su se danas oprostili od Allianz Arene. Francuz se u strijelce upisao u 72., a Nizozemac u 78. minuti..

Do pirove pobjede stigao je tako konkurent Bavaraca za naslov, Borussia Dortmund. Oni su  na gostovanju kod imenjaka iz Mönchengladbacha poveli u posljednjoj minuti prvog poluvremena preko Sancha, da bi konačnih 2:0 postavio Reus u 54. minuti.

Zanimljiva je i borba za europska mjesta. Uz Bayern i Borussiju D. u Ligu prvaka će Leipzig i Bayer Leverkusen. Apotekari su najbolji mogući način iskoristili poraz Borussije M. i slavljem 5:1 kod Herthe dohvatili Ligu prvaka. Tin Jedvaj ostao je na klupi gostiju.

U Europsku ligu će Borussia M., Wolfsburg i Eintracht Frankfurt: Najveći tragičar zadnjeg kola je Hoffenheim koji je imao 2:0 kod Mainza, no na kraju izgubio 4:2 te ostao bez Europe. Do 2:0 stigli su u 34. minuti kada im je to 17. golom sezone iz slobodnog udarca donio Andrej Kramarić. Ipak, gosti su u 41. minuti ostali s igračem manje nakon što je drugi žuti karton dobio Baumgartner. S igračem više gosti su preko Brosinskog smanjili u 66. minuti, da bi Boetius (2) i Mateta donijeli potpuni preokret domaćinu.

U strijelce u uvjerljivoj 8:1 pobjedi Wolfsburga protiv Augsburga upisao se i Josip Brekalo koji je pogodio u 85. minuti.

U dodatne kvalifikacije će Stuttgart, a iz lige ispadaju Hannover i Nürnberg.

Sve rezultate pogledajte ovdje, a tablicu ovdje.