Kloppov kum u klubu koji je igrao osminu finala LP-a

Bundesliga 9. svi 201920:58 > 21:00
Stu Forster/Getty Images

Schalke je u četvrtak službeno predstavio Davida Wagnera kao svog novog trenera.

David Wagner nedavno je ostao bez posla u Huddersfieldu koji je prije dvije godine uveo u Premier ligu i uspio je u prvoj sezoni izboriti opstanak u eliti. Kada je krenulo naopako u ovoj sezoni, klub je otpustio Wagneru.

Nije prošlo dugo, a Wagner je dobio ponudu Schalkea s kojim je ugovor potpisao na tri godine.

Prije Huddersfielda radio je u mladoj momčadi Hoffenheima, te u drugoj momčadi Borussije Dortmund gdje je blisko surađivao s prijateljem i vjenčanim kumom Jürgenom Kloppom.

Iza Schalkea je razočaravajuća sezona u kojoj su dva kola prije kraja na 15. mjestu Bundeslige, a u Ligi prvaka ispali su u osmini finala Lige prvaka!