Bayern primio 2000. gol, ali uvjerljivo slavio

Bundesliga 4. svi 201917:24 > 17:24
Sebastian Widmann/Getty Images

Nogometaši minhenskog kluba čuvaju prvo mjesto. Izabranici Nika Kovača su u 32. kolu pobijedili su Hannover s 3-1.

Bila je to utakmica u kojoj je lider na ljestvici apsolutno dominirao. O tome svjedoči i podatak da je klub iz Münchena uputio čak 26 udaraca ka golu protivnika dok je Hannover samo dvaput gađao gol Bayerna.

Bavarci su poveli golom Lewandowskija u 27. minuti, Poljak je iskoristio odličan ubačaj Kimmicha i upisao 22. pogodak ove sezone.

Do kraja poluvremena domaći su udvostručili prednost, Goretzka bio precizan u 40. minuti.

Početkom drugog dijela utakmice, Jonatas je ušao u igru, a u 51. minuti i postigao gol za goste. Brazilac je bio precizan s bijele točke. Bio je to 2000. gol koji je tim iz središta Bavaraske primio u Bundesligi

Ipak, nije se dugo radovao Jonatas, jer je odmah dobio žuti karton. Samo tri minute kasnije je morao s terena, jer je zbog oštrog starta još jednom dobio javnu opomenu.

Bayern je bez problema kontrolirao situaciju na terenu u nastavku. Konačni rezultat postavio je Ribery u 84. minuti.

U završnici je na teren izašao i Robben, koji se ove sezone oprašta od kluba.

Borussija iz Mönchengladbacha i Hoffenheim su podijelili bodove, utakmica je završena sa 2-2. Kramarić je igrao do 75. minute.

Hertha je rutinski pobijedila Stuttgart 3-1, a Wolfsburg je nadvisio Nürnberg 2-0.

Bayern vodi na ljestvici sa 64 boda, Borrusija koja večeras gostuje kod Werdera ima pet manje i utakmicu manje.