Ruhrski derbi gurnuo Kovača na korak do naslova!

Bundesliga 27. tra 201917:13 > 17:25
Martin Rose/Bongarts/Getty Images

Schalke je napravio veliku uslugu Bayernu i Niki Kovaču pobjedom 4:2 u ruhrskom derbiju.

Borussia Dortmund u 31. kolu Bundeslige izgubila je veliki ruhrski derbi kod kuće od Schalkea 2:4 te tako napravili veliki korak unazad u borbi za naslov prvaka s Bayernom.

Dobro je krenulo za žuto-crne jer su poveli preko Götzea u 14. minuti. Caligiuri i Sane donose preokret gostima do poluvremena, da bi Caligiuri drugim golom u 62. osigurao gostima 3:1. Prethodno je u 60. minuti pocrvenio Reus, da bi u 65. u svlačionicu morao i Wolf. Iako s dva igrača manje preko Witsela je Borussia u 85. smanjila na 2:3, no samo minutu kasnije mirnu završnicu Schalkeu osigurao je Embolo.

Ante Rebić odigrao je 90 minuta u remiju 0:0 Eintrachta i Herthe.

Fortuna Düsseldort je s 4:1 pobijedila Werder, Hannover je s 1:0 bio bolji od Mainza, a uspješan domaćin bio je i RB Leipzig koji je s 2:1 slavio protiv Freiburga.