BL: Kovača spasio Sule, potop Stuttgarta u Augsburgu

Bundesliga 20. tra 201917:33 > 17:37
Matthias Hangst/Getty Images

Nogometaši Bayerna savladali su Werder rezultatom 1:0 u okviru 30. kola Bundeslige i barem do nedjelje povećali prednost u odnosu na najbližeg pratitelja Borussiju Dortmund.

Junak u slavlju Bavaraca pred 75.000 navijača na “Allianz Areni” bio je Niklas Sule, koji je postigao jedini gol na utakmici u 75. minuti, poslije asistencije Alcantare.

Bayernu je posao znatno olakšao srpski nogometaš Miloš Veljković, koji je u 58. minuti zaradio drugu javnu opomenu, pa tako i isključenje.

Za momčad Nike Kovača to je bila 22. pobjeda ove sezone, poslije koje imaju 70 bodova, četiri više od Borussije iz Dortmunda.

Najuvjerljiviju pobjedu ostvario je Augsburg, koji je na svom terenu sa 6:0 deklasirao Stuttgart, koji je trenutno u opasnoj zoni.

Bayer je slavio protiv Nurnberga 2:0, dok je Mainz pobijedio Fortunu sa 3:1.