13.04.2019 | 20.21

Borussia Dortmund pobjedom se vratila na vrh Bundeslige

RB Leipzig

Nogometaši RB Leipziga i Borussije Monchengladbach ostvarili su važne pobjede u borbi za pozicije koje osiguravaju plasman u Ligu prvaka.

Borussia Dortmund je u posljednjoj utakmici subotnjeg programa 29. kola Bundeslige kod kuće s 2:1 pobijedila Mainz te se privremeno vratila na vrh s dva boda više od Bayerna koji ima utakmicu manje. Sancho u 17. i 24. minuti pogađao je za žuto-crne, dok je Quaison u 83. bio strijelac za goste.

RB Leipzig je na svom travnjaku pobijedio Wolfsburg s 2:0, dok je Borussija na gostovanju porazila Hannover s 1:0.

Leipzig je gotovo rutinski stigao do pobjede protiv Wolfsburga, a oba gola domaćin je zabio u prvom poluvremenu, a strijelci su bili Kevin Kampl (16) i Timo Werner (28). Josip Brekalo nije nastupio za goste. Borussia M'gladbach je stigao do pobjede golom Raffaela u 54. minuti.

Identičnim rezultatom je Bayer Leverkusen na gostovanju porazio Stuttgart, a pogodak odluke zabio je kai Havertz iz jedanaesterca u 64. minuti. Domaćin je u sudačkoj nadoknadi ostao s igračem manje nakon što je isključen Santiago Ascacibar. Tin Jedvaj nije nastupio za goste, baš kao niti Borna Sosa za Stuttgart koji je nakon ovog poraza u sve težoj poziciji.