Rummenigge: To što je Kovač radio bilo je samoubojstvo

Bundesliga 8. tra 201911:53 > 11:59
Alexander Hassenstein/Bongarts/Getty Images

Uli Hoennes čvrsto stoji iz Nike Kovača, dok je Karl-Heinz Rummenigge puno kritičniji prema treneru.

Direktor Bayern Karl Heinz Rummenigge najavio je kako će 2021. napustiti klub.

– Napustit ću klub 2021. kada zaokružim 20 godina rada u Bayernu. Mislim da je to najbolji trenutak da odem. Mi se svi nadamo da će me naslijediti Oliver Kahn. Naravno, morao bi početi s radom u klubu i prije mog odlaska, kako bi na vrijeme ušao u pravi ritam. Ja sam uvjeren da je Kahn sposoban obavljati moj posao – jasan je Rummenigge koji je istaknuo i kako Niko Kovač na klupi ipak nije sto posto siguran i za sljedeću sezonu.

– Ne postoji garancija za posao na klupi Bayerna. Nitko nema garanciju. Zašto? Svi se moraju dokazati, svi moraju pokazati što znaju i isporučiti rezultat. To je princip Bayerna. Svi moraju biti sposobni podnijeti veliki pritisak jer tko to ne može, u krivom je klubu.

– Ono što se događalo u listopadu i studenom bilo je samoubojstvo. Trener je rotirao cijelo vrijeme. Uvijek možete malo rotirati, ali ako previše to radite, struktura više nije održiva. Ja sam obožavatelj najboljih 11 igrača u početnoj postavi.