Kapetan u suzama navijačima predao vrpcu

Stuart Franklin/Bongarts/Getty Images

Kapetan Schalkea nakon poraza 0:4 od Fortune morao je skinuti kapetansku vrpcu i dati ju navijačima.

Nogometaši Schalkea 04 kod kuće su u 24. kolu Bundeslige s 0:4 izgubili od Fortune Düsseldorf, što je diglo na noge ultrase kluba.

Veznjak Benjamin Stambouli nakon utakmice je morao skinuti kapetansku vrpcu i predati ju vođi navijača Schalkea.

– To je bilo zaista teško za mene. Moramo živjeti za ovaj klub. Ja to pokušavam raditi svakim danom sve više. Klub će uvijek biti tu, igraći dođu i odu. Mi smo samo mali igrači, kada nas usporediti s velikim klubom. Uvijek ću davati sve od sebe za Schalke – rekao je u suzama Stambouli.

Kapetanska vrpca u Schalkeu ima posebno značenje jer na njoj stoji natpis ‘Sjeverna tribina Gelsenkirchen‘, a uoči sezone navijači su kao kapetana odabrali Ralfa Fährmanna, no on trenutno nema mjesto u prvih 11.

Schalke je tek na 14. mjestu Bundeslige, sa sedam bodova više od Stuttgarta i mjesta koje vode u doigravanje za opstanak u prvoj ligi.