Neuništivi Pizzaro najstariji strijelac Bundeslige ikad

Bundesliga 16. velj 201920:39 > 20:41
Stuart Franklin/Getty Images

Nogometaši Herthe i Werdera igrali su neriješeno 1:1 u posljednjoj utakmici subotnjeg programa u okviru 22. kola Bundeslige, a gosti su do boda došli u nadoknadi vremena.

Berlinska momčad vodila je od 25. minute, kada je Selke bio strijelac pred oko 50.000 navijača na Olimpijskom stadionu. Do samog finiša utakmice se činilo da će Hertha osvojiti sva tri boda, ali je Claudio Pizzaro šokirao domaćina pogotkom u šestoj minuti nadoknade.

Za Peruanca je to bio treći gol ove sezone, prvi koji je postigao od početka studenog i duela sa Mainzom. Pizzaro je sjajno izveo slobodan udarac, ali imao je malo sreće jer je lopta dirala nekog u živom zidu. Na taj način, postao je najstariji strijelac u povijesti Bundeslige sa 40 godina i 136 dana.

Poslije takvog raspleta, Hertha na devetom mjestu tablice ima 32 boda, 18 manje od vodeće Borussije iz Dortmunda, koja tek u ponedjeljak gostuje Nurnbergu, dok je Werder na poziciji iza sa bodom manje.