Bundesliga: Prekrasan gol Rebića u pobjedi Eintrachta

Bundesliga 19. sij 201916:11 > 16:20
Photo by Alex Grimm/Bongarts/Getty Images)

Bundesligaši ovoga vikenda nastavljaju prvenstvo nakon zimske pauze, na rasporedu je 18. kolo, a nakon što je u petak Niko Kovač vodio Bayern do pobjede kod Andreja Kramarića, njegov bivši klub nastavlja igrati sjajno, a u strijelce se upisao i Ante Rebić.

Eintracht je dočekao Freiburg, a već nakon prvih 45 minuta na semaforu stadiona u Frankfurtu postavljen je rezultat 3:0. Ante Rebić sudjelovao je kod prva dva pogotka, najprije je devet minuta prije odlaska na odmor uposlio Hallera koji dovodi domaće u vodstvo, četiri minute kasnije strijelac je sam Rebić prekrasno odmjerenim udarcem sa 17 metara nakon što je ‘izvozao’ dvojicu čuvara. Na 3:0 povisio je Jović u samom finišu prvog dijela.

Freiburg je u nastavku dvoboja uspio samo smanjiti zaostatak pogotkom Petersena. Od preostalih utakmica, Fortuna je slavila na gostovanju kod Augsburga, u derbi dvoboju Borussia Mönchengladbach slavila je na gostovanju u Leverkusenu pogotkom Plea. Mainz je slavio u Stuttgartu s 3:2. Kod domaće momčad, Borna Sosa igrao je do poluvremena kada je zamijenjen. Werder je slavio protiv Hannovera. Večeras će još igrati Leipzig i Borussia Dortmund u najvećem derbiju kola.

Nakon nepunog 18. kola, Dortmund je na vrhu s utakmicom manje i osvojena 42 boda, Bayern ima tri manje, Eintracht je peti s 30 bodova.