Kako je uspio? Kovač Švabama oteo najvjernijeg vojnika!

Bundesliga 9. sij 201913:04 > 13:06
Lars Baron/Bongarts/Getty Images

Najmoćniji klub Njemačke danas je objavio kako je dogovorio vrijedan transfer, od sljedećeg ljeta član Bayerna bit će član francuske zlatne momčadi sa Svjetskog prvenstva 2018.

Laurence Griffiths/Getty Images

Riječ je o Benjaminu Pavardu, desnom beku Stuttgarta, za čije usluge će bavarski div morati platiti 35 milijuna eura odštete.

Transfer će se, međutim, realizirati tek na ljeto pa će strijelac najljepšeg pogotka na Mundijalu u Rusiji još biti u prilici spasiti svoj trenutni klub od ispadanja iz lige, s obzirom da Švabe trenutno drže 16. od 18 pozicija, a posljednje dve izravno vode u Zweitu!

Ako u tome uspije, tako će zaokružiti savršen krug kojeg je započeo 2016. godine. Tada je ovaj 22-godišnji nogometš iz Lillea prešao u Stuttgart i sudjelovao u uvjerljivom osvajanju naslova prvaka u drugoj njemačkoj ligi. Vrlo brzo postao je veliki miljenik navijača, a prošle sezone odigrao je sve 34 utakmice u prvoj Bundesligi!

Bio je jedan od najzaslužnijih što je klub prošle sezone primio najmanje pogodaka u cijelom prvenstvum, odmah iza Bayerna koji je ipak izvan konkurencije. Navijači i članovi kluba obožavaju ga od prvog dana, a jedan od razloga jest i što je nakon Svjetskog prvenstva odbio brojne velike ponude klubova i suprotno očekivanjima odlučio ostati u Stuttgartu.

A sigurno je bio tražena, uostalom, i sam Bayern ga je pokušao dovesti protekloga ljeta.