Ribery izgubio kontrolu uma – sramotno

Bundesliga 6. sij 201912:34 > 12:37
Getty Images/Jonathan Daniel

Ofenzivac Munchenskog Bayerna Frank Ribery našao se u centru pažnje nakon što je na Twitter profilu imao vulgarnu objavu u kojoj je primitivno vrijeđao svoje kritičare.

Ribery je prošli tjedan objavio snimku na svom Instagram profilu u kojem se slikao u elitnom restoranu u Dubaiju s luksuznim obrokom – šniclom umočenom u zlato. Ribery je naveo da jelo košta 1.200 eura, a većina fanova je okarakterizirala snimku kao „bahatu demonstraciju velikog bogatstva“. Riberyju se to nije svidjelo, pa je ubrzo na Twitteru napisao:

Za 2019. godinu vrijeme izravnati račune. Treba početi s ljubomornima, onima koji mrze i onima koji su rođeni greškom. J**** vam majke, babe i čitavo obiteljsko stablo“, napisao je Ribery i nastavio u sličnom tonu:

Ništa vam ne dugujem. Za moj uspjeh zaslužan je jedino Bog, ja osobno, kao i oni koji me vole. Ostali su tek kamenčići u mojim čarapama.“

Riberyjeva reakcija naišla je na stroge osude u stožeru Bayerna:

On je koristio riječi koje klub poput Bayern Munchena ne tolerira i koje Frank kao uzor mnogima nikada ne bi smio koristiti“, izjavio je sportski direktor kluba Hasan Salihamidžić.

U subotu smo imali dugi razgovor s našim nogometašem. Ribery je prihvatio disciplinsku mjeru“, kazao je Salihamidžić.