Stroj za novac: Borussia zaradila 400 milijuna eura

Bundesliga 3. sij 201911:15 > 11:22
Getty Images/Lars Baron

Borusija iz Dortmunda je prodala Christiana Pulisica Chelseaju za 64 milijuna eura i time potvrdila da joj nitko nije ravan u zaradi od prodaje igrača.

Lars Baron, Getty Images Sport

Klub sa Westfalena ima vrlo jasnu politiku, kupiti mladog, talentiranog igrača, za relativno mali novac i ubrzo ga prodati za nekoliko puta veću svotu.

Zahvaljujući ovom načinu poslovanja Borussia je zaradila 400 milijuna eura u proteklih par godina od prodaje igrača!

Boris Streubel/Bongarts/Getty Images

Prodajom Ousmanea Dembelea Barsceloni, ostvarena je najveća zarada u povijesti kluba. Godine 2016. njemački klub je kupio mladog francuskog nogometaša od Rennesa za 15 milijuna eura, da bi ga sljedeće godine prodao katalonskom klubu za 145 milijuna eura!

Getty Images/Simon Hofmann

Pierre Emerick Aubameyang prodan je Arsenalu za 63,7 milijuna eura. Gabonac je na Westfalen stigao u ljeto 2013. godine iz Saint Ettienea kao zamjena za Roberta Lewandowskog, koji je potpisao za Bayern iz Munchena.

Jamie McDonald/Getty Images

Još jedan veliki transfer dogodio se 2016. godine kada je Henrikh Mkhitaryan prodan Manchester Unitedu za 42 milijuna eura.. On je u Borusiju stigao iz Šahtjora 2013. godine za 13 milijuna eura.

Getty Images/Dennis Grombkowski

Mats Hummels jedan od najboljih njemačkih defanzivaca, prodan je Bayernu 2016. godine za 35 milijuna eura.

Laurence Griffiths/Getty Images

Ilkaj Gundogan se preselio iz Borusije u Manchester City u ljeto 2016. godine. Klub sa Etihada je za transfer veznjaka morao izdvojiti 27 milijuna eura.

Uzimajući u obzir sve ove cifre dolazimo do toga da je Borusija iz Dortmunda pravi stroj za zaradu novca.