Lewa: Ostajem u Bayernu, možda i do kraja karijere…

Bundesliga 31. pro 201813:30 > 13:37
Christof Koepsel, Getty Images Sport

Robert Lewandowski od početka sezone za klub iz Munchena je u 24 nastupa postigao čak 22 pogotka i tome dodao pet asistencija. U prosjeku, svakih 97 minuta Poljak zabija protivnicima, a takvi golgeteri su rijetkost u svijetu nogometa.

Znali su to svi u Bayernu i strahovali tijekom ljeta da će poljski reprezentativac napustiti klub. Lewandowski je bio nezadovoljan, čak je promijenio agenta u namjeri da se domogne transfera u Real Madrid. No ništa od toga nije se dogodilo, a čini se da se Poljak ipak smirio i uživa pod Kovačem u Bayernu.

Upravo je Poljak najzaslužniji za ostanak Nike Kovača na klupi Bayerna. Naime, Bayern je početkom sezone bio u velikoj krizi rezultata i Kovaču se opasno tresla stolica, međutim dobrim igrama u posljednjih desetak utakmica situacija se stabilizirala. Lewandowski je sa svojim golovima praktički ostavio hrvatskog stručnjaka na klupi.

Lewandowski je za njemački Sportbild dao intervju za kraj kalendarske godine:

“Završiti karijeru u Bayernu definitivno je jedna od mojih opcija u budućnosti. Bilo je problema na ljeto, ali sada je sve riješeno”, kazao je Poljak.

Moguće je da ću ostati u Bayernu još dugo, dugo vremena. U potpunosti sam se identificirao s Bavarskom, osjećam se kao kod kuće. Svjestan sam svih događaja i nagađanja koje su punile novinske stupce tijekom ljeta, ali ostajem u Bayernu. To vam mogu potvrditi sa stopostotnom sigurnošću”, podvukao je Lewandowski.