Je li ovo budućnost: Špijuniranje suparnika dronovima!?

Bundesliga 21. pro 201818:37 > 18:43
Bruce Bennett/Getty Images

Sportski direktor Werdera iz Bremena Frank Baumann priznao je kako je njegov klub odgovoran za problematičnu situaciju koja se dogodila prije utakmice između njegovog kluba i Hoffenheima ove srijede.

Christian Kaspar-Bartke/Bongarts/Getty Images

Tada je, naime, bespilotna letjelica primijećena za vrijeme treninga Kramarićeva kluba, a ubrzo je o tome obaviještena i policija, s obzirom da je u Njemačkoj protuzakonito upravljati dronom iznad skupine ljudi.

Baumann je prihvatio krivnju i dodao da je „sve što je protuzakonito apsolutno neprihvatljivo.“ U klubu je objavljeno da su iza incidenta, osim Baumanna, stajali još i trener Florian Kohfeldt te skauti.

„To je bio rezultat dogovora nekolicine ljudi unutar kluba. Preuzimam odgovornost za sve. Ako je incident protiv Hoffenheima unio bilo kakav nemir među naše kolege i navijače, najdublje se ispričavam zbog toga. Dron je bio u zraku, iako ni u jednom trenutku nije bio iznad samog terena“, rekao je Baumann, ne objasnivši koja je onda bila svrha drona, ako navodno nije nadlijetao trening suparnika?!

Nakon ove zanimljive prispodobe, postavlja se pitanje hoće li to biti pravac u kojem će se u budućnosti kretati skautiranje u nogometu?