Nova pobjeda nezaustavljive Borussije, pao i Werder

Bundesliga 15. pro 201820:22 > 20:30
Getty Images/Christof Koepsel

Nogometaši Borussije iz Dortmunda pobijedili su Werder Bremen na Signal Iduna Parku u 15. kolu Bundeslige rezultatom 2:1 i tako upisali šestu uzastopnu pobjedu u tom natjecanju.

Lider prvenstva je s nova tri boda došao do 39 i tako povećao prednost u odnosu na drugoplasirani Monchengladbach, koji ima 30. Werder je ostao deveti sa 21. bodom.

Sva tri gola u Dortmundu viđena su u prvih 35 minuta igre. Domaći su u 20. poveli golom Paca Alcasera, kojem je to bio jedanaesti pogodak u sezoni.

Španjolski napadač je prvi strijelac lige, a na drugoj poziciji nalazi se klupski suigrač Marco Reus. Nijemac je duplirao vodstvo domaćina na 2:0 u 27.minuti i došao do 10. pogotka u sezoni.

Neizvjesnost u utakmicu vratio je Max Kruse u 35. minuti, fantastičnim golom s preko 20 metara, ali je u nastavku Dortmund imao više od igre.