01.12.2018 | 18.55

Gnabry spasio Bayern u Bremenu, Kovač napokon pobijedio

Bayern Munich

Bayern se probio na treću poziciju Bundeslige pobjedom u dvoboju 13. kola na gostovanju kod Werdera iz Bremena.

Bayern je bio bolja, konkretnija momčad, no ponovno to nije bila dominantna izvedba na koje smo navikli proteklih godina. Međutim, Kovač će uzeti i ovakvu pobjedu.

Serge Gnabry, 23-godišnji veznjak koji je propustio prethodna dva dvoboja Bavaraca zbog ozljede, doveo je Kovačevu momčad u vodstvo nakon dvadeset minuta igre. U 33. minuti Osako je izjednačio nakon loše postavljene obrane Bayerna. Ipak, Gnabry se pokazao matchwinnerom za gostujući sastav, ponovno je pogodio za 2:1, a to je na koncu ostao i konačan rezultat. Bayern je slavio nakon tri utakmice bez pobjede.

Istovremeno, vodeća Borussija je golovima Reusa i Alcacera slavila protiv Freiburga, Stuttgart je golom Donisa svladao Augsburg, a Hertha je nakon pogodaka Torunarighe i Ibiševića slavila u Hannoveru.

Dortmund vodi s 33 boda, sedam više od druge Borussije koja ima utakmicu manje, Bayern zaostaje devet bodova.