Niko sigurno ostaje, u Bremenu počinje nova era

Bundesliga 1. pro 201813:01 > 13:01
Alexander Hassenstein, Getty Images

Generalni direktor Bayerna Karl-Heinz Rummenigge i predsjednik kluba Uli Hoeness očekuju da trener Niko Kovač osane dugo u Munchenu.

Bavarci su prošle sezone osvojili titulu u Bundesligi, dok su u Ligi prvaka izgubili u polufinalu od Real Madrida. Ipak, ove se godine ne mogu pohvaliti zavidnim rezultatima.

Poslije devet utakmica u kojima je na mjestu trenera bio Kovač, Bayern zaostaje devet poena za prvoplasiranom Borussijom u domaćem prvenstvu.

Pisalo se da hrvatski stručnjak nema podršku igrača, te da bi uskoro mogao i napustiti klub. Ipak…

“Dopada mi se Niko, dobra je osoba”, kazao je Rummenigge. Nadam se da će se pod njegovim vodstvom klub vratiti na put uspjeha. Naša želja je da Niko bude u Bayernu duže vrijeme.”

Iako su Bavarci osigurali prolazak u nokaut-fazu Lige prvaka, u domaćem prvenstvu ne znaju za pobjedu već tri utakmice.

“Vidimo da se Niko bori i da je spreman promijeniti neke stvari. To mi se dopada. Treba poći od nečega. Nećemo sada istaknuti bijelu zastavu, odustajanje nije riječ koja postoji u našem riječniku“, dodao je Rummenigge.

Bayern u sljedećem kolu danas igra protiv Werdera.

“Imamo dobrog trenera. Vrlo je posvećen i zaslužuje priliku. Svi ga trebamo podržavati”, istaknuo je Hoeness.