Bayern Munchen poslovao s rekordnim dobitkom

Bundesliga 22. stu 201819:07 > 19:08
Getty images/ Alexander Hassenstein

Premda njemački nogometni velikan Bayern Munchen ove sezone ne blista na terenu, bavarski klub na poslovnom planu ruši rekorde.

Alexander Hassenstein/Bongarts/Getty Images

Bayern je objavio kako je poslovnu godinu ponovno okončao s rekordnom zaradom.

Ukupni prihod Bayerna za financijsku 2017/18. godinu iznosio je 657.4 milijuna eura, dok je tvrtka Bayern Munchen AG, koja posluje samostalno u Bayernovoj poslovnoj grupi, prihodovala 624.3 milijuna. Dobit na razini grupe nakon oporezivanja je iznosila 29.5 milijuna eura, dok je profit Bayern Munchen AG-a iznosio 22 milijuna dolara.

“Zadovoljni smo rezultatima u financijskoj godini 2017/18. Lani smo imali dobru natjecateljsku, ali i dobru poslovnu godinu. Ti rezultati su dokaz da naporan rad uprave i svih nas daje plodove,” kazao je predsjednik kluba Karl-Heinz Rummenigge.

Od kada su 2002. godine u klubu formirali tvrtku Bayern Munchen AG, koja se brine o profesionalnoj nogometnoj ekipi, njeni prihodi se povećani za 355 posto, sa 176 milijuna na 624 milijuna eura.