Kovač ljuti navijače: Zadovoljan sam iako smo izgubili

Bundesliga 10. stu 201822:06 > 22:08
Alexander Hassenstein/Bongarts/Getty Images

Niko Kovač i njegov Bayern izgubili su već treću utakmicu ove bundesligaške sezone, a izjava hrvatskog trenera nakon utakmice s Borussijom dodatno bi mogla naljutiti navijače bavarskog kluba.

Getty Images/Alex Grimm

Gledali smo fantastičnu utakmicu, odlično smo stajali u prvom poluvremenu, a onda smo izgubili koncentraciju, moramo biti čvršći, povezaniji u obrani,” kazao je nakon utakmice Niko Kovač.

Ipak, sljedeća izjava mnoge je izazvala da u nevjerici zavrte očima.

Moram biti zadovoljan kako smo igrali, bilo je to najbolje što smo učinili na terenu još od utakmice protiv Schalkea“.

Bayernova dominacija Bundesligom proteklih godina razmazila je navijače koji neće prihvatiti izjave tipa “zadovoljni smo iako smo izgubili“. Od Bayerna se očekuju pobjede i naslov prvaka Njemačke u kojoj financijski, bavarski klub nema baš nikakvu konkurenciju.

Ipak, trener Bayerna na kraju je ponudio nadu u bolje sutra aktualnog njemačkog prvaka.

Minus od sedam bodova izgleda velik, no daleko je još kraj sezone, a u nogometu je sve otvoreno.”

Pritisak navijača i medija je vrlo visok kada je riječ o Bayernu, a uprava kluba će odlučiti hoće li Kovač na koncu snositi posljedice nakon već trećeg poraza ove sezone, u jedanaest utakmica.