Hoće li Niko preživjeti? Spektakl pripao Borussiji!

Bundesliga 10. stu 201820:24 > 20:28
Getty Images/Alexander Hassenstein

Bayern je pretrpio treći poraz sezone, na Signal Iduna Parku u Dortmundu slavila je Borussija u sjajnoj utakmici, nakon pet postignutih golova.

Njemački mediji već su otpisali Niku Kovača najavivši kako će hrvatski trener zaraditi otkaz ukoliko Bayern izgubi u derbiju 11. kola protiv Borussije. Upravo se to i dogodilo, no obzirom na postojeće ratno stanje između čelnika bavarskog kluba i medija ništa se ne može sa sigurnošću ustvrditi.

Dvoboj je očekivano bio spektakularan s nizom prilika i pogodaka. Bayern je na odmor otišao s prednošću nakon pogotka Lewandowskog. Već nakon četiri minute velika prilika za Bayern, s bijele točke siguran je bio Marco Reus. Ipak, samo tri minute kasnije ponovno Lewandowski dovodi Bavarce u vodstvo da bi nešto kasnije Reus ponovno izjednačio. Pobjednički gol za pobjedu 3:2 u 73. minuti postigao je Paco Alcacer nakon katastrofalno postavljene obrane Bayerna koja se povukla sve do centra igrališta, a španjolski igrač posve sam primio je loptu, pretrčao tridesetak metara postigavši gol pored nemoćnog Neuera. U 95. minuti Lewandowski je zabio svoj treći gol, no opravdano je poništen zbog zaleđa.

Borussija je ostala neporažena na vrhu Bundeslige s 27 bodova, Bayern je treći sa sedam bodova manje.