Kovač: Fali nam lakoća, morali smo dati još koji gol

Bundesliga 8. stu 201812:28 > 12:37
Getty Images/Alexander Hassenstein

Bayern je u četvrtom kolu Lige prvaka pobijedio AEK sa 2:0. Trener Bavaraca Niko Kovač istaknuo je da je ekipa imala kontrolu nad igrom tijekom cijelog susreta, ali da je rezultat morao biti uvjerljiviji.

Oba pogotka za Bayern postigao je Robert Lewandoeski, prvi u 31. minuti sa bijele točke i drugi u 71. minuti utakmice.

Fali nam lakoća trenutno. Moramo se potruditi. Morali smo dati još dva, tri gola“, istaknuo je Kovač i dodao:

Sretan sam jer smo pobijedili, rekao bih zasluženo. Imali smo kontrolu tijekom svih 90 minuta. U drugom poluvremenu smo imali četiri, pet dobrih prilika. Da smo barem pola od toga realizirali, imali bismo bolji rezultat. Iako smo dobili samo 2:0, zadovoljan sam jer imamo deset bodova, i na dobrom smo putu za osminu finala.”

Sljedeći susret koji očekuje minhenski klub je derbi protiv Borusije u subotu od 18.30.

Idemo u Dortmund, koji je na čelu tablice sa četiri boda prednosti. Računam na to da odlično igraju kod kuće, blagi su favoriti. Nadam se da će protivnik igrati napadački nogomet. Ako se to dogodi, vjerujem da ćemo napraviti nekoliko opasnih situacija pred njihovim vratima “, zaključio je hrvatski stručnjak.

Bayern trenutno sa 10 bodova zauzima prvo mjesto u grupi E, a slijede ga Ajax sa osam i Benfica sa četiri boda, dok je AEK bez bodova.