BL: Novi kiks Bayerna, minimalac Borussije

Bundesliga 3. stu 201817:37 > 17:41
Ronny Hartmann/Bongarts/Getty Images

Nogometaši Borussije Dortmund savladali su Wofsburg na gostovanju rezultatom 1:0 u desetom kolu Bundeslige i tako nastavili niz bez poraza od početka sezone.

Gosti su do pobjede u gradu Volksvagena došli golom Marka Reusa u 27. minuti, na asistenciju Delaneya. Za Reusa je to bio šesti gol ove sezone u domaćem prvenstvu.

Borussija na čelu tablice sada ima 24 boda, četiri više od Bayerna, koji je iznenađujuće igrao 1:1 na “Allianz Areni” s Freiburgom.

Izabranici Nike Kovača su ponovno kiksali, a bez sva tri boda ostali su u samom finišu utakmice, kada je Lucas Heller zatresao mrežu Manuela Neuera.

U derbiju začelja, Schalke je slavio protiv Hannovera 3:1 i upisao prvi trijumf u domaćem prvenstvu poslije četiri tjedna.

U preostalim utakmicama, Hoffenhaim je pobijedio Bayer na gostovanju 4:1, dok su Augsburg i Nurnberg igrali 2:2.

Tin Jedvaj je odigrao svih 90. minuta za Bayern, a Andrej Kramarić nije bio u sastavu gostiju.