Čelnici Bayerna napali novinare i stali uz Kovača!

Bundesliga 19. lis 201812:41 > 12:53
Alexander Hassenstein Bongarts/Getty Images

Pred novinarima su se točno u podne pojavili Uli Hoeness, Karl-Heinz Rummenigge i Hasan Salihamidžić. Presicu su posvetili obrani igrača od medijskih napada nakon četiri utakmice bez pobjede. Smatraju da se posljednjih tjedana događaju sramotni napadi na njihove igrače zbog loših rezultata.

Niko Kovač ostaje trener Bayerna. Bavarski gigant danas u 12 sati održao je izvanrednu konferenciju za medije na kojoj je bilo vodstvo kluba: Uli Hoeneß, Karl-Heinz Rummenigge i Hasan Salihamidžić. S obzirom na to da je klub u posljednje četiri utakmice bez pobjede, spominjala se mogućnost da će se govoriti o Kovaču.

No, čelni ljudi Bayerna govorili su o medijskim kritikama njihovih igrača, posebno nakon subotnjeg poraza Njemačke od Nizozemske (3:0). Smatraju da novinari pretjerano napadaju nogometaše Bayerna.

“Ako ne igraš dobro, ne zaslužuješ pohvale. No, želimo da se izvještava o činjenicama”, rekao je Rummenigge, a iz Bayerna poručuju: “Ostavite se naših igrača!”

A Salihamidžić se osvrnuo na Kovača za kojega kaže da ga klub neće otpustiti. “Govorili su da nisam javno dao podršku Kovaču. To je nečuveno. Cijenimo njegov rad i ne moramo to javno govoriti. To je nepoštivanje. Užasnut sam kritikama”, rekao je sportski direktor Bayerna.