Kovač: Svašta pričaju, ne zamaram se time

Bundesliga 19. lis 201811:31 > 11:50
Getty Images/Boris Streubel

Trener Bayerna Niko Kovač je na izvanrednoj presici za novinare bio vrlo dobro raspoložen i bez problema odgovarao na sva pitanja.

Presica je započela pitanjem o rotaciji igrača koja se Kovaču spočitavala nakon četiri utakmice bez pobjede. Kovač je bio rezolutan u svom odgovoru:

“Igrači se moraju rotirati! Svi veliki klubovi rotiraju jer je jednostavno nemoguće igrati svaka tri dana i ne osjetiti posljedice. Onaj tko ne razumije da to tako mora funkcionirati onda nema pojma o nogometu.” Rezolutan je bio Kovač.

Na pitanje o taktici, Kovač je također bio kratak i jasan:

“Kada pobjeđujete taktika je vrhunska, kada počnete gubiti odmah je problem u taktici. Takve stvari su normalne u nogometu.”

Upitan o tome osjeća li pritisak zbog puno priča o mogućem otkazu Kovač se samo nasmijao i odgovorio:

Ne čitam novine. Čuo sam da se svašta priča, ali ne zamaram se time. Osjećam se odlično, trener sam jednog od najboljih klubova na svijetu i uživam u životu.”

Jedino pitanje gdje Kovač nije imao spreman odgovor je bilo kada je novinar postavio pitanje o tome da neki igrači imaju svoje fizioterapute van kluba i da treniraju sa privatnim trenerima.

“Vrhunski sportaši vode veliku brigu o svom tijelu. Vjerujem da to samo može pomoći sa fizičkom spremom igrača. Što se tiče privatnih treninga nekih igrača, za mene je to prvi glas. Ne bi bilo dobro ako netko trenira sam jer se to može kositi s našim planom treninga u klubu.”

Kovač je upitao novinara trenira li netko privatno: “Nekoliko igrača trenira privatno”, odgovorio je novinar. Na to se Kovač samo zagonetno nasmijao.

Kovač ima samo 19 zdravih igrača prve momčadi na raspolaganju, međutim u tome ne traži alibi nego će sa postojećim kadrom ići na pobjedu protiv Wolsburga.

“Svi igrači koji su na treningu su spremni za utakmicu. James se posljednji vratio i malo je umoran, ali vjerujem da će biti spreman. Atmosfera je odlična, dečki dobro treniraju i vjerujem da ćemo se ponovno vratiti na pobjednički put.”