Wenger Bayernovim čelnicima: Čuvajte Kovača

Bundesliga 14. lis 201817:20 > 17:22
Charlie Crowhurst, Getty Images Sport

U razgovoru za njemački Bild Arsene Wenger komentirao krizu slavnog bavarskog kluba

Stuart Franklin/Bongarts/Getty Images

Puno toga se posljednjih dana napisalo o krizi Bayerna i najavi da će Niko Kovač brzo odletjeti s klupe bavarskog diva. Igrači se bune jer nisu navikli na torturu ‘a la Kovač’. Njemački dnevnik Bild pitao je slavnog francuskog trenera Arsena Wengera što misli o trenutnoj situaciji u Bayernu?

– Bayern je veliki klub, a veliki klubovi se lakše izvlače iz krize. Treba imati povjerenje u trenera koji je došao, dati mu vrijeme. Neka se Bayern tu ugleda na Arsenal. I mi smo imali krize. Stoga treba čuvati Kovača.

Wenger je na kraju prošle sezone nakon 22 godine napustio Arsenal, a danas apelira na bolju suradnju s trenerima.
– Danas je toliki stres u ovoj profesiji da je solidarnost između trenera jako, jako važna. U Njemačkoj ima trenera koji imaju potencijal postati izvrsni. Zato je jako važno da imaju podršku kada stvari ne idu dobro.
Francuz ističe da mu u mirovini nije lako.
– Loš sam nogometni umirovljenik. Nisam prestao raditi na ovoj razini već 35 godina, no možda dva ili tri mjeseca odmora nije tako loše za moje zdravlje.