Kovač: Ovo je samo faza, nema previranja

Bundesliga 5. lis 201815:57 > 16:01
Getty Images/Alexander Hassenstein

Trener Bayerna Niko Kovač umanjio je značaj krize s kojom se klub trenutno suočava istaknuvši da sve momčadi u nekom trenutku prolaze kroz slične faze.

Ne tražim izgovore. Drugi klubovi će također imati slične faze. Pitanje je jedino kada dolaze i koliko dugo ostaju. U Bayernu uvijek postoji pritisak. Mora se pobjeđivati, a mi želimo pobeđivati. To se nije promijenilo kada smo igrači i ja u pitanju. Pritisak može predstavljati izazov. Igrači će morati zasukati rukave i to će i učiniti‘“, istaknuo je Kovač na konferenciji za medije prije susreta s Borussijom iz Monchengladbacha i dodao:

Naša momčad zna točno gdje leži njena snaga, a gdje slabosti. U tijeku poluvremena analiziramo što je ono što smo dobro napravili, a gdje smo pogriješili. Jedno je ono što kažem, drugo je ono što vidim, a treće je ono što mogu promijeniti. Nije uvijek moguće promijeniti neke stvari odjednom. Da je to moguće, dobivala bi se svaka utakmica. Ali tako jednostavno nije u životu, a ni u sportu“.

Njemački mediji pisali su o nezadovoljstvu Jamesa Rodrigueza izazvanog nedovoljnom minutažom, njegovom revoltu i spremnosti da zbog toga napusti klub.

„James je bio u startnoj postavi protiv Herthe. Uvijek se mora reći istina. Imamo mnogo reprezentativaca i uvijek se događaju situacije da jedan igra, a da drugi sjedi na klupi. Ali svatko od njih ima veoma veliku kvalitetu, kako za klub, tako i za mene. Razmišljamo o tome kog igrača treba iskoristiti u kojoj utakmici. James je izuzetno bitan igrač, što je on i pokazao u ovoj sezoni. To je dokazao protiv Schalkea. Kao i protiv Benfice i Ajaxa. Ali ja ne mogu imati 12 igrača na terenu. Jedno je sigurno, a to je da će on igrati koliko i svi ostali“.

Kovač je napravio analizu utakmice protiv Ajaxa.

Kada se utakmica izgubi, to znači da su greške načinjene i čovjek mora ustanoviti gdje su one bile. Odatle ne izuzimam sebe. Ali Ajax je dobra momčad koja je zaista odlično odigrala. Nevjerojatno dobro. Mi smo igrali dobro 15, 20 minuta. Nadam se da ćemo i u budućnosti igrati kao i u prvih sedam utakmica“.

Upitan o lošoj atmosferi u momčadi, o kojoj se uveliko piše, Niko je rekao:

Loša atmosfera unesena je u klub izvana. To da svi igrači žele igrati je isto i u Hoffenheimu i u Dortmundu. Atmosfera u svlačionici je pozitivna, svi igrači se slažu. Ako jedan igra, drugi je razočaran, to je normalno. Ipak, nema nikakvih previranja. Jesmo razočarani, ali to tako i treba biti. Moramo se suočiti s realnošću“, zaključio je Kovač.

Bayern u subotu od 18.30 na ‘Allianz Areni’ dočekuje momčad Borussije Monchengladbach.