Dortmund s desetoricom do boda

Bundesliga 22. ruj 201817:26 > 17:30
Getty Images/Stuart Franklin

Nogometaši Hoffenheima i Dortmunda remizrali su 1:1 u susretu četvrtog kola njemačke Bundeslige.

Takvim ishodom zadovoljniji mogu biti gosti, koji su do boda došli s desetoricom igrača. Diallo je dobio izravan crveni karton u 76. minuti, pošto je kao posljednji igrač obrane povukao Andreja Kramarića i spriječio ga da izađe jedan na jedan s Burkijem.

Usprkos tome, Milijunaši su poravnali rezultat u 84. minuti preko Pulišića, koji je iskoristio sjajan prodor Reusa i s peterca zatresao mrežu.

Prethodno je Hoffenheim došao u vodstvo u 44. minuti, kad se Joelinton sjajno snašao u šesnaestercu i u padu pogodio donji desni kut.

Hertha je na svom terenu svladala Monchengladbach poslije preokreta s 4:2. Najzaslužniji za pobjedu momčadi iz Berlina bio je Vedad Ibišević s dva pogotka. Bosanskohercegovački napadač je bio strijelac u 31. i 63. minuti. Prvi glavom na asistenciju Plattenhardta, a drugi poslije odlične povratne lopte Kaloua.

Preostala dva gola za Herthu postigli su Lazzaro u 34. i Duda u 73. minuti. Borrusia je povela u 29. preko Hazarda, dok je drugi gol djelo Plee u 67. minuti.

Trijumf kod kuće ostvario je i Nurnberg, svladavši Hannover 2:0. Anton je postigao autogol u 76. minuti, a minutu kasnije Knoll je postavio konačan rezultat. Prethodno je Hannover ostao s desetoricom zbog crvenog kartona Albornoza u 29. minuti.

Uspješni na gostovanjima bili su Freiburg i Werder. Freiburg je svladao Wolfsburg 3:1 golovima Szalaija u sedmoj, Petersena u 21. minuti i Franca u 50-toj. Jedini gol za Vukove dao je Mehmedi u 61. minuti.

Kad je o Werderu riječ, ta momčad je preko Krusea u 34, Eggesteina u 36. i Klaassena u 75. minuti bila bolja od Augsburga. Strijelci za momčad iz Bavarske bili su Koo u 45+3. i Max u 47. minuti.