Luda završnica u Dusseldorfu, Bayern siguran

Bundesliga 15. ruj 201817:28 > 17:31
Photo by Juergen Schwarz/Bongarts/Getty Images)

Fortuna je u Dusseldorfu osigurala prvu pobjedu sezone, dok je Bayern i dalje nepobjediv.

Pred 40 tisuća navijača na Espirit Areni, Fortuna je protiv Hoffenheima povela u samoj završnici prvog poluvremena. Pravo uzbuđenje nastalo je u završnih pet minuta dvoboja, najprije je Nelson zabio za goste, da bi zatim Lukebakio iz kaznenog udarca donio veliko slavlje i prvu pobjedu sezone momčadi iz Dusseldorfa. Andrej Kramarić odigrao je čitavu utakmicu za gostujući sastav.

Niko Kovač i njegov Bayern u tjedan Lige prvaka ulaze s maksimalnom bundesligaškim učinkom, na Allianz Areni svladana je stara mušterija, Bayer iz Leverkusena. Gosti su poveli nakon samo pet minuta igre iz kaznenog udarca koji je realizirao Wendell. Već u desetoj minuti izjednačenje, strijelac je bio Tolisso. Do kraja poluvremena, Bavarci su poveli preko veterana Robbena, a točku na i i slavlje od 3:1 potvrdio je James Rodriguez u samoj završnici dvoboja.

Pet golova vidjeli su gledatelji u Leipzigu, a domaća momčad povela je preko Poulsena u devetoj minuti. Četiri minute kasnije Fullkrug je izjednačio, da bi Werner ponovno doveo domaće u vodstvo u 40. minuti. Isti igrač je povećao vodstvo u 63. minuti, da bi dvije minute kasnije Albornoz postavio konačnih 3:2.

U preostale dvije utakmice Wolfsburg je remizirao s Herthom 2:2, a Mainz je slavio protiv Augsburga s 2:1.

Na prvenstvenoj ljestvici vodi Bayern koji jedini ima maksimalan učinak od devet bodova.